Jak założyć moskitierę na okno?

Zbliża się sezon wiosenno-letni, w którym zdecydowanie rośnie liczba much, komarów i innych latających owadów mogących utrudniać codzienne życie. Na szczęście od dawna są na rynku takie rozwiązania, jak chociażby moskitiery okienne. Pozwalają one skutecznie chronić wnętrze przed wlatującymi do środka owadami.

Jak wybrać właściwy rozmiar moskitiery na okno?

Moskitiera to nic innego jak specjalna siatka złożona z tysięcy maleńkich krateczek zatrzymujących owady na zewnątrz. Montaż takiej siatki jest stosunkowo prosty, o ile najpierw odpowiednio dobierzemy wielkość moskitiery do ramy okiennej. Jeśli wewnątrz są dodatkowo zawieszone rolety okienne, to również ich miejsce mocowania musi być uwzględnione przy wykonywaniu pomiaru. W tym przypadku nawet 1 cm pomyłki może zrobić dużą różnicę, uprzykrzając mocowania siatki na owady w ramie.

Wykonywanie pomiaru ramy okiennej

Żeby dobrze zmierzyć ramę okna pod kątem zakładania moskitiery, warto wykorzystać dostępne w internecie konfiguratory, których przykład znaleźć można na stronie https://rolety24.net/Moskitiera-ramkowa-do-okna, na której dokładnie widnieje pole, jakie należy wypełnić, żeby system wskazał optymalny wymiar potrzebnej nam moskitiery. Po wygenerowaniu wymiaru można skorzystać z gotowych propozycji moskitier lub zapisać wynik i udać się z nim do sklepu posiadającego moskitiery w asortymencie.

Kiedy nabędziemy już adekwatną moskitierę, pozostaje nam montaż, który do skomplikowanych nie należy. Wystarczy przykleić do ramy okna załączoną w opakowaniu taśmę, a następnie rozpiąć wokół jej brzegów siatkę na owady tak, by była dobrze napięta. Warto wyposażyć się w nożyk do cięcia siatki oraz dokładnie wyczyścić okno przed jej przymocowaniem.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 4 =