Po czym poznać, że kupiony przez nas pellet jest dobrej jakości?

W Polsce coraz większą popularnością cieszą się ekologiczne sposoby ogrzewania domu. Gospodarstwa powoli odchodzą od węgla, a nie wszędzie jednak można założyć ogrzewanie gazowe czy pompę ciepła. Ciekawą alternatywą jest wówczas kocioł na pellet – może on z powodzeniem ogrzać budynek mieszkalny.

Pellet – zalety

Ogrzewanie dzięki pelletowi ma wiele zalet. Podczas spalania powstaje niewielka ilość popiołu, co ogranicza czynności związane z obsługą pieca. W porównaniu z węglem, kotłownia z piecem na pellet jest znacznie łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Z tego też powodu świetnie sprawdza się on w kotłach z automatycznym podajnikiem. Dobrej jakości pellet jest wysokokaloryczny, a przy tym wytwarza się go z drewna – surowca biodegradowalnego. Przy jego użytkowaniu należy jednak pamiętać o regularnym czyszczeniu komory spalania.

Jak rozpoznać jakość pelletu?

Ten dobrej jakości można kupić na sprawdzonych składach opału, które cieszą się zaufaniem klientów. Bez względu na to, czy jest to zwykły pellet Gdynia czy opał pochodzący z innego miasta, powinien być fabrycznie, szczelnie zapakowany w worki, dzięki czemu wyróżni się niskim poziomem wilgotności (zbyt wilgotny pellet łatwo się rozpada). Opał powinien mieć zapach oraz barwę drewna. Również podczas spalania pellet powinien wydzielać charakterystyczny zapach drzewa. Warto sprawdzić te parametry jeszcze przed zakupem opału – dzięki temu będzie można mieć pewność, że charakteryzuje go odpowiednia jakość i nie ma w nim szkodliwych domieszek.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 15 =