Jak należy dbać o stan zlewozmywaka granitowego na co dzień?

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas czyszczenia zlewu granitowego jest to, że nie należy używać żadnych ściernych środków czyszczących na nim. Jeśli chcesz wyczyścić swój zlew, musisz użyć tylko nieściernych środków czyszczących i łagodnych detergentów. Do tego idealnie się sprawdzi chociażby impregnat do zlewu granitowego, który nałoży na niego dodatkową warstwę ochronną.

Ciepło, zimno

Należy również pamiętać, że zlewy granitowe są wrażliwe na ciepło i zimną wodę. Podczas mycia naczyń, upewnij się, że nigdy nie pozwalasz, aby gorąca woda spływała do zlewu lub pozostawała w nim przez dłuższy czas. Nie należy również nigdy wstawiać zimnej wody do gorącego zlewu granitowego, ponieważ spowoduje to pęknięcie kamienia, a także odbarwienie.

Woda stojąca w zlewie

Należy także starać się nie pozostawiać stojącej wody w zlewie granitowym lub wokół niego, ponieważ może to spowodować plamy na powierzchni granitu w czasie. Należy również unikać umieszczania środków czyszczących lub innych przedmiotów bezpośrednio na blatach granitowych, ponieważ może to spowodować plamy, a także zarysowania na powierzchni samego kamienia.

Pozostawianie zabrudzeń

Jedną z rzeczy, które należy zrobić codziennie dla swoich blatów granitowych jest spłukać je ciepłą wodą po każdym użyciu tak, że brud nie buduje się na nich w czasie i spowodować trwałe plamy na nich później w dół drogi, jeśli pozostawione bez czyszczenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + szesnaście =