Co brać pod uwagę przy wynajmie biura?

Naturalnym działaniem podczas rozwijania większości form działalności, jst wynajem biura. Jest to bardzo ważny aspekt, gdyż jest to przestrzeń robocza dla pracowników, a jednocześnie siedziba przedsiębiorstwa, będąca jego wizytówką. Z tego względu miejsce powinno być wybrane dopiero po uwzględnieniu kilku ważnych czynników. O czym należy pamiętać? 

Potrzeby i plany firmy

Przede wszystkim powinno się brać pod uwagę szeroko rozumiane potrzeby firmy, wynikające z rodzaju prowadzonej działalności oraz charakteru i wielkości przedsiębiorstwa. Zależnie od tego można choćby dobrać lokale o różnym układzie pomieszczeń. W niektórych firmach praktykuje się duże sale z wieloma stanowiskami pracy, a w innych może być potrzebnych wiele prywatnych gabinetów. Trzeba też pamiętać o ewentualnych pokojach socjalnych czy sali konferencyjnej. Oczywiście bardzo istotny jest także metraż, który musi być dostosowany do liczby pracowników. W miarę możliwości finansowych warto decydować się na nieco większe powierzchnie biurowe niż zakładają aktualne potrzeby, uwzględniając planowany rozwój firmy. 

Lokalizacja i otoczenie

Bardzo ważnym aspektem jest lokalizacja, szczególnie jeżeli z biura korzystają nie tylko pracownicy, ale odbywają się tam również spotkania z klientami czy kontrahentami. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się lokale położone blisko centrum miasta, gdyż oznacza to dogodny dojazd oraz prestiż związany z takim położeniem. Z kolei z perspektywy samych zatrudnionych jeszcze ważniejsze będzie najbliższe otoczenie. Osoby związane z firmą są często skłonne na nieco dłuższy dojazd do biura, lecz pod warunkiem, iż w pobliżu odnajdą lokale gastronomiczne i punkty usługowe. Dzięki temu mogą bez problemu udać się na posiłek w przerwie od obowiązków czy załatwić codzienne sprawy. Warto również zwrócić uwagę czy w samym biurowcu lub jego pobliżu znajduje się parking, na którym osoby przyjeżdżające do pracy, będą mogły bez problemu zostawić swoje samochody.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście + 5 =