Co ma wpływ na koszt transportu towaru?

Opłaty, jakie trzeba ponosić podczas zlecania usług transportowych, zależą od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim mowa jest o masie towaru, ale w grę wchodzą także jego gabaryty. Cennik będzie się także znacznie różnił zależnie od drogi, którą przedmioty będą przewożone. Postanowiliśmy stworzyć krótki poradnik na temat tego, co konkretnie ma wpływ na wysokość kosztów transportu rozmaitych towarów.

Masa i gabaryty

Zasadą jest, że im większy ciężar tym więcej będzie kosztować przewóz danego przedmiotu. Jest to niezależne od jego typu. W przypadku transportu lotniczego masa ma bardzo duży wpływ na kwoty przewozu, w przypadku morskiego ten wpływ nie jest już aż tak ogromny. Druga sprawa to gabaryty, czyli wymiary i wielkość. Nawet lekki przedmiot, ale bardzo duży, będzie bardzo szybko windował cenę jego przetransportowania. Zajmie bowiem dużą powierzchnię ładowni, którą mogłaby zająć dużo większa liczba mniejszych przedmiotów. To jaki jest stosunek wzrostu ceny do wzrostu masy i gabarytów określa indywidualnie każda spedycja Gdynia ma sporo firm, które oferują transport morski, stąd jeśli interesuje nas ta droga przewozu, najlepiej sprawdzić ich oferty.

Typ transportu

Zasadniczo najdroższy jest ten rodzaj przewozu towarów, który jest najszybszy. Tutaj nie ma wątpliwości, że będzie to droga lotnicza. Tam też wzrost ceny zależnie od zwiększania się wagi i rozmiarów ładunku będzie największy. Transport morski jest najlepszym rozwiązaniem na duże odległości. Przedmioty nim przewożone mogą być bardzo duże i ciężkie, ponieważ statki posiadają ogromne ładownie oraz wyporność rzędu kilkudziesięciu tysięcy ton i więcej. Dodatkowej informacje na temat spedycji morskiej znajdziemy na http://www.hartwig.szczecin.pl/oferta/spedycja-morska/. Natomiast przewóz drogowy, w przypadku średnich odległości (do kilku tysięcy kilometrów) wychodzi zdecydowanie najtaniej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − cztery =