Czy spółka może wziąć kredyt?

Kredyt na prowadzenie firmy lub przedsiębiorstwa może znacznie zwiększyć nasze możliwości inwestycyjne. Może wziąć go każda działalność, również taka prowadzona w formie spółki. Trzeba jednak pamiętać, że w takiej sytuacji każda osoba w zarządzie musi mieć czyste konto w rejestrach dłużników (BIK, KRD). Inaczej może się okazać, że bank nie udzieli nam pożyczki. Są jednak pewne alternatywne wyjścia z tej sytuacji.

Wnioskowanie o kredyt

Na początku należy znaleźć odpowiednią instytucję, która udziela pożyczek firmom. Najczęściej są to większe banki, jednak istnieją również inne podmioty. Pomoc kredytowa dla spółki może mieć formę normalnej pożyczki, która działa identycznie jak tzw. kredyt konsumpcyjny. Czasami jednak część pieniędzy może mieć formę bezzwrotnej dotacji, jeżeli pożyczkę bierzemy w państwowych urzędach. Tak czy inaczej w dalszym ciągu wszystkie osoby będące w zarządzie nie mogą mieć żadnych nieuregulowanych zobowiązań kredytowych.

Co w razie problemów?

Może zdarzyć się, że któraś z osób takie zobowiązania posiada, lub też spłaciła je po terminie. Wtedy trafia się do rejestru dłużników, który przetwarza nasze dane nawet przez kilka lat. Jest to niestety duży kłopot, ponieważ można zostać odpisanym nawet za zwłokę w zapłacie dowolnego rachunku. To może się zdarzyć każdemu i potem powoduje problemy nawet wiele lat po fakcie. Na szczęście są instytucje, które oferują kredyty dla spółki z o.o. bez bik. Są to niektóre banki, ale również duża część instytucji pozabankowych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × trzy =