W centrum czy na obrzeżach miasta – gdzie lepiej zorganizować konferencję?

Współcześnie firmy organizują konferencje zazwyczaj poza murami swojej siedziby – najczęściej w sali konferencyjnej mieszczącej się w hotelu lub centrum szkoleniowym. Wybór odpowiedniego miejsca bywa jednak problematyczny, ponieważ obiekty oferujące tego typu usługi można znaleźć zarówno w centrach wielkich miastach, jak i na ich obrzeżach. Jeśli chodzi o doskonale wyposażone sale konferencyjne Poznań jest jednym z tych miast, w których jest ich zdecydowanie najwięcej.

Liczą się nasze potrzeby i preferencje

Sukces konferencji zależy od wielu czynników, ale jednym z ważniejszych jest wybór właściwej lokalizacji sali konferencyjnej. Takie miejsce musi się odznaczać profesjonalnym wyposażeniem (nowoczesne sprzęty audiowizualne, dobre nagłośnienie itp.), a także obsługą na najwyższym poziomie. Sale z prawdziwego zdarzenia znajdują się w obiektach położonych w centrach dużych miast albo na obrzeżach, w związku z czym musimy podjąć decyzję, która z tych opcji jest dla nas korzystniejsza. Istotnym argumentem za wyborem miasta jest duże zaludnienie, które powoduje, że znalezienie odpowiedniej liczby zainteresowanych organizowanym przez nas wydarzeniem nie stanowi większego wyzwania.

Ważnym aspektem jest też dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna, oferująca łatwy dojazd do miejsca konferencji. Ponadto, centra miast oferują szereg atrakcji, których próżno szukać na obrzeżach. Na koniec warto wspomnieć o możliwości łatwego zarezerwowania noclegu dla przybyłych z daleka gości. Jeśli chodzi o tego typu pokoje Poznań centrum to jedno z tych miejsc, w których aż roi się od hoteli o wysokim standardzie.

Z kolei za wyborem sali konferencyjnej na obrzeżach miasta przemawiają następujące argumenty:
– brak dokuczliwego hałasu z ulicy
– atrakcyjne otoczenie zewnętrzne, piękne widoki (las, jezioro, góry itp.)
– możliwość chwilowego złapania dystansu do codziennej pracy w korporacji
– nietypowe atrakcje, np. kajaki, rowerki wodne, jachty, rowery

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 + sześć =