Dj na wesele – plusy i minusy

Zalety wynajęcia DJ-a na wesele

  1. DJ nie gra muzyki tak zwanej „na żywo”, odtwarza on piosenki z płyt albo komputera. W praktyce oznacza to, iż posiada on nieograniczony repertuar. Jest to bardzo duży plus, szczególnie wtedy, gdy mamy już określone wymagania, i chcemy, aby na naszym weselu była bardzo zróżnicowana muzyka. (zespoły weselne, posiadają swój repertuar, w którym czują się dobrze i nie zawsze sprostają naszym wymaganiom). Jak wiemy podczas wesela, spotykają się całe rodziny, nasi przyjaciele w bardzo różnym wieku, którzy lubią inną muzykę. Jeśli chcemy, aby wszyscy dobrze się bawili przy swoich ulubionych piosenkach z różnych czasów.
  2. Oprócz tego, że może on puścić każdą piosenkę na naszym przyjęciu, nie musimy również martwić się o wszelakie fałsze czy nieprawidłowe interpretacje. Muzyka będzie zawsze dobrej jakości, oczywiście o ile zadbamy również o profesjonalny sprzęt muzyczny i dobrego DJ-a.

  3. Dużą zaletą jest również to, iż DJ ma przeważnie o wiele mniej czasu trwające przerwy i jest ich mniejsza częstotliwość, gdyż za konsolą nie zmęczy się tak jak prawdziwa klasyczna kapela, śpiewając i grając na instrumentach.

  4. Nawet, w momencie, gdy DJ jest na przerwie, muzyka może cały czas lecieć, a goście będą mogli nieustannie bawić się na parkiecie.

  5. Wiele profesjonalnych DJ-ów na wesela tworzy swoje własne remiksy znanych hitów, które mogą zagrać w każdej chwili, jeśli będziemy chcieli.

  6. Kolejną zaletą jest cena, która jest o wiele niższa niż w przypadku zespołu. Wiąże się to z tym, iż DJ ma całe honorarium za występ dla siebie, a zespół muzyczny składa się zazwyczaj z wielu muzyków. Cena za wynajęcie DJ jest zależna od wielu czynników. Może ona wynieść od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych za wesele.

Wady DJ-a na weselu

  1. Jest to opcja bardziej nowoczesna, odchodzimy od tradycji.
  2. Nie zaznamy klimatu, jaki jest przy muzyce, która grana jest na żywo.

  3. Osoby starsze na weselu mogą gorzej się bawić.

  4. Dodatkowo musimy zatrudnić wodzireja.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 + 11 =