Dlaczego warto się zdecydować na podróż jachtem?

Jeszcze do niedawna większość z nas podziwiała morskie rejsy jachtem tylko w filmach amerykańskiej produkcji. Nic dziwnego, gdyż podróż jachtem ze względu na bardzo wysokie koszty była zarezerwowana jedynie dla najzamożniejszej części społeczeństwa. Na szczęście dzięki możliwości czarteru jachtów na niezwykle ekscytujący i niezapomniany rejs może dziś sobie pozwolić coraz większa grupa osób.

Dlaczego warto się zdecydować na podróż jachtem?

Nie ulega wątpliwości, że rejs morski potrafi dostarczyć niezapomnianych wrażeń, które zagoszczą w pamięci  na całe życie. Obcowanie z naturą i morzem to niezapomniana przygoda zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Podróż jachtem to nie tylko wyśmienity pomysł na spędzenie wakacji dla całej rodziny, lecz również wyjątkowy szansa na świętowanie okrągłych urodzin, rocznicy ślubu czy niecodziennych oświadczyn. Nowe jachty zostały wyposażone w bardzo wygodne kabiny z kojami, w których z łatwością może się zmieścić  nawet kilka osób. 

Kolejnym udogodnieniem jest dostęp do aneksu kuchennego i toalety, przez co nie trzeba się martwić o wygodę w trakcie rejsu i skupić się wyłącznie na korzystaniu z wolnego czasu, rozrywki i podziwiania bajecznych krajobrazów. Podróż jachtem pozwoli uchwycić piękno otaczającego świata z zupełnie odmiennej perspektywy. Szczególnie popularne w ostatnim czasie stały się czartery jachtów. Czarter jachtu polega na wynajmie jachtu na ściśle określony czas, pod warunkiem posiadania dokumentu potwierdzającego odpowiednie uprawnienia do sterowania jachtem. Osoby, które nie posiadają uprawnień sterowniczych mogą z powodzeniem skorzystać z usługi skippera. Skipper w odpowiedni sposób poprowadzi jacht oraz zapewni bezpieczeństwo podróży po morskich przestworzach. 

Czarter jachtu niesie za sobą wiele korzyści, gdyż większość osób planuje udać się w rejs nie częściej niż kilka razy w roku co bez wątpienia jest o wiele bardziej oszczędnym rozwiązaniem niż zakup jachtu na własną rękę. Szczególnie popularny w ostatnim czasie stał się czarter jachtów na Kubie. Niepowtarzalna atmosfera panująca na Kubie wraz z  nietkniętymi przez turystów zakątkami i setkami malowniczych wysepek sprawiają podróżnym prawdziwą przyjemność. Największa z karaibskich wysp może się poszczycić niezwykle różnorodną linią brzegową, która liczy około 200 zatok oraz 300 plaż i jest otoczona rafami koralowymi przez co często stanowi upragniony cel żeglarskich podróży. Taki czarter jachtów to możliwość wynajęcia wysokiej klasy katamaranów wyposażonych w  kilka kabin, które są przeznaczone nawet dla 9 osób. Jak widać okazji na zorganizowanie rejsu jachtem jest wiele i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 11 =