Jak powinniśmy pracować nad swoją motywacją? Znajdź sposób na działanie!

Motywacja to siła napędowa, która sprawia, że zaczynasz i nie przestajesz. Ale czasami trudno jest zacząć, zwłaszcza gdy masz duży cel do osiągnięcia. Na szczęście istnieje niejeden sposób, aby popracować nad swoją motywacją.

Pomyśl o swojej motywacji!

Co Cię motywuje? Czy są jakieś czynności lub ludzie, którzy sprawiają, że czujesz się dobrze ze sobą? Przyjrzyj się tym rzeczom i określ, co sprawia, że są dla Ciebie tak motywujące. Następnie postaraj się włączyć te rzeczy do swojego codziennego życia. Na przykład, jeśli ćwiczenia sprawiają Ci przyjemność, spróbuj znaleźć łatwą rutynę ćwiczeń, która pasuje do Twojego harmonogramu i trzymaj się jej!

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z problemami z motywacją https://mentalspecialforces.pl/ jest znalezienie sposobu na podjęcie działania! Zaopatrz się w konieczne narzędzia i sprzęt (np. zakreślacze, kolorowe długopisy), aby za każdym razem, gdy zaczniesz pracować nad czymś nowym, czuć, że naprawdę bierzesz sprawy w swoje ręce, planujesz, tworzysz strategie działania.

Nie zwlekaj, aż płonące pragnienie zgaśnie

Zamiast czekać na jakąś zewnętrzną siłę, która da Ci motywację (i najprawdopodobniej nigdy jej nie dostaniesz), po prostu zrób coś – cokolwiek!

Znajdź coś małego, co możesz zrobić teraz, nawet jeśli jest to tylko zapisanie swojego celu lub zrobienie listy zadań związanych z Twoim celem. Zacznij podejmować działania i obserwuj jak Twoja motywacja buduje się wraz z Twoim pędem! Kluczem do budowy motywacji, nie jest zastanawianie się oczekiwanie na nią, jednak jej budzenie na drodze przypadku i podążanie z pędem.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 3 =