Jak sprawnie przeprowadzić się za granicę?

Przeprowadzka to zdecydowanie jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu każdego z nas, zwłaszcza jeśli przenosimy się do innego kraju. Wielu osobom na samą myśl o tym robi się gorąco. Aby sprawnie przejść przez cały ten proces, konieczne jest m.in. umiejętne spakowanie się, załatwienie wszelkich formalności, a także wynajęcie dobrej firmy transportowej, która szybko i bez komplikacji przewiezie cały dobytek – łącznie z meblami i pojazdami. Oto przykład znanego i cenionego podmiotu oferującego usługi w tym zakresie: http://teul.pl/transport-pojazdow/transport-motocykli/.

Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik 

Decydując się na przeprowadzkę za granicę, w pierwszej kolejności dokładnie zweryfikujmy aktualne informacje na temat danego miasta – przede wszystkim pod kątem obyczajów, sytuacji na rynku pracy i ogólnej jakości życia. Zorientujmy się też, czy w okolicy naszego nowego domu mieszkają inni Polacy, ponieważ bliskość rodaków zazwyczaj ułatwia aklimatyzację. Następnie musimy załatwić wszystkie kwestie formalne. Chodzi tutaj głównie o sprawdzenie ważności dowodu osobistego, prawa jazdy oraz paszportu, a także wykonanie ich kserokopii. W ten sposób unikniemy bowiem wielu nieprzyjemnych sytuacji (np. spowodowanych kradzieżą dokumentów).

Pozostałe niezbędne czynności to zgłoszenie faktu przeprowadzki w urzędzie gminy i zerwanie umów, np. z dostawcą internetu czy mediów. Istotnym elementem jest ponadto umiejętne pakowanie – do minimum ograniczmy liczbę sprzętów i przedmiotów, bo dzięki temu mniej zapłacimy firmie transportowej i usprawnimy cały proces. Zaleca się pakowanie poszczególnych rzeczy z uwzględnieniem ich ważności i opatrzenie każdego pudła stosownym podpisem wskazującym na zawartość. Ostatnim etapem jest wybór dobrego przedsiębiorstwa transportowego (sprawdźmy jego polisę ubezpieczeniową, jakość i rodzaj floty oraz doświadczenie na rynku).

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 1 =