Jak wybrać pościel dla dziecka?

Pościel dziecięcą zazwyczaj dobiera się odpowiednio do wieku malucha. Mnogość kolorów i wzorów pozwalają na dobór ulubionego motywu: bajkowego, z postaciami filmowymi itp. Jednak ważniejsze niż wielobarwny nadruk są rozmiar i zastosowany materiał.

Postaw na te tkaniny

Ze względu na wykorzystany materiał, pościel dziecięcą można podzielić na kilka typów. Ta wykonana z bawełny jest bardziej naturalna, miła w dotyku i przewiewna i z tych powodów zaleca się ją dla najmłodszych dzieci. Zestawy bawełniane można znaleźć na przykład na https://zaira.pl/. Podobnie z tak zwaną „śliską” satynową bielizną pościelową. Ponadto w sklepach możemy spotkać się z pościelą z kory, ta jednak, mimo że tania, jest mało wytrzymała. Jeśli dziecko cierpi na alergie, dobrze jest zaopatrzyć się w tę wykonaną z materiałów syntetycznych.

Warto pamiętać o tym, że im młodsze jest nasze dziecko, tym bardziej naturalne powinno być stosowane przez nas obleczenie. W przypadku niemowląt najlepszym rozwiązaniem jest bawełna w jasnych kolorach (ciemne odcienie mogą podrażniać jego skórę ze względu na zastosowane barwniki). Dla starszych dzieci można wykorzystać każdy rodzaj tkaniny.

Jakie wymiary?

Standardowy rozmiar łóżeczka dziecięcego to 140×70 cm i z tego powodu zaleca się kupować pościel dla dzieci 100×135, czyli zestaw o najbardziej standardowych wymiarach dla dzieci w wieku od 3 do 5 roku życia. Dla pociech, które ukończyły 5 lat można zakupić większą pościel o wymiarach 140×200 cm, 150×200 cm lub 160×200 cm, pamiętając o tym, że jej rozmiar powinien być nieco większy od łóżka.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × dwa =