Jakie dodatki uczynią nasz balkon bardziej przytulnym?

Balkon to miejsce, w którym można się zrelaksować i odpocząć. Warto jednak zagospodarować go elementami praktycznymi oraz zapewniającymi komfort, intymność i dobre samopoczucie. W zależności od wielkości balkonu można wyposażyć go w mniejszy lub większy stolik i krzesła. Mogą to być meble drewniane, bambusowe lub ze stylizowanego metalu. O ile zostanie trochę przestrzeni, warto dodać też małe szafeczki i skrzynie, które nie tylko ozdobią balkon, ale również spełniać będą funkcje praktyczne.

Moc dodatków

Przytulności nadadzą różnego rodzaju dodatki, kolorowe lub wzorzyste poduszki do siedzenia, lampiony, punktowe oświetlenie. Można umieścić kilka puff do siedzenia lub leżak. Estetycznym i ciekawym dodatkiem, który nie zajmuje dużo miejsca, może być też pleciona huśtawka zawieszona na haku. Nie można też zapomnieć o roślinach, które pięknie ozdobią nasz kącik do wypoczynku; można je ustawiać w dekoracyjnych donicach, dzbankach czy skrzynkach. Różnobarwne kwiaty na podstawkach lub zwisające w kwietnikach uplecionych z makramy wprowadzą odrobinę natury do domowego zacisza. Na balkonie świetnym pomysłem będzie mini ogródek ziołowy, zapewni on piękny zapach i dużo zieleni.

Mała oaza spokoju

Warto też zadbać o odrobinę intymności i osłonić swój balkon. Świetnie sprawdzą się tu maty z naturalnych tworzyw, jak na przykład odporne na warunki atmosferyczne, wiklinowe: https://www.wiklinowy-ogrod.pl/impregnowane-maty-wiklinowe-100-cm-c-63_80.html Maty zabezpieczą również od nadmiaru słońca. W ten sposób można zapewnić sobie trochę cienia, a także zadbać o rośliny balkonowe. Maty w delikatny sposób chronią przed hałasem, kurzem i pyłem, co zapewnia warunki sprzyjające relaksowi w naszej małej oazie spokoju.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − pięć =