Jak chronić dom podczas naszej nieobecności?

Gdy udajemy się na wymarzone wakacje, chcemy, by nasze domowe sprzęty były należycie chronione, zwłaszcza gdy są bardzo cenne. Nasze mieszkanie mogą bowiem wziąć na celownik włamywacze, dlatego warto zawczasu się zabezpieczyć. Dobrze jest na przykład zostawić włączone światło przynajmniej w jednym z pomieszczeń. Wtedy nasz dom nie będzie sprawiał wrażenia niezamieszkanego, czy opuszczonego.

Nowoczesne sprzęty

W dobie nowoczesnych technologii łatwiej jest także chronić nasze mieszkanie by pomocy nowoczesnych sprzętów. Hitem ostatnich miesięcy jest bezprzewodowa kamera szpiegowska, która dzięki swoim niewielkim rozmiarom jest praktycznie niezauważalna. Dodatkowo mini kamera full hd może przekazywać obraz w wysokiej rozdzielczości bezpośrednio do naszego smartfona, dzięki czemu mamy kontrolę nad sytuacją nawet będąc z dala od domu.

Zamki to podstawa

Poza tym musimy oczywiście dobrze zabezpieczyć nasze mieszkanie, korzystając z solidnych i trwałych zamków. Zarówno zamek górny jak i dolny powinien być zamknięty. To samo dotyczy również okien – nie wolno nam zostawić żadnego uchylenia, ponieważ włamywacz ma wtedy ułatwiony dostęp do naszego domu i może łatwo wejść przez uchylone okno.

Jeżeli jednak zadbamy o to, aby wszystkie zamki i okna były dobrze zamknięte, a dodatkowo zastosujemy system monitoringu wyposażając się w kamery bezprzewodowe, z pewnością unikniemy włamania. W trakcie wyjazdu nie chcemy przecież martwić się o to, co się dzieje z naszym dobytkiem, dlatego warto wcześniej odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + 2 =