Jakie lampy pasują do wnętrz w stylu rustykalnym?

Wśród wielu trendów w świecie dekoratorskim, bardzo ceniony jest obecnie styl rustykalny. Jest on stosunkowo prosty i pozwala nadać wnętrzu swojskiego charakteru, ale przez to wyjątkowego klimatu i uroku. Znajduje się tam wiele naturalnych surowców, a także ludowych ozdób czy akcesoriów, przez co nie każdy rodzaj oświetlenia będzie pasował do takich pomieszczeń. Jakie lampy będą jednak odpowiednie? 

Warianty stojące i ścienne

W kontekście domów i mieszkań w stylu rustykalnym, bardzo dużą popularnością cieszą się lampy podłogowe. Dobrym pomysłem będą klasyczne wersje z drewnianą konstrukcją oraz tekstylnym abażurem. Obecnie jednak dostępne są różne wariacje takich przedmiotów, gdyż prezentują się one na tyle dobrze, iż są adoptowane także do innych stylów dekoratorskich. Wnętrza tego typu są też zwykle nieco ciemniejsze, gdyż wykorzystuje się w nich sporo drewna, więc cennym dodatkiem do niektórych pokojów mogą się okazać lampy stołowe o prostym kształcie, nawiązujące do dawnych lat. Chcąc podkreślić wyjątkowy charakter tego stylu na pewno warto zdecydować się na warianty lamp ściennych. Często spotykane są dekoracyjne modele przeznaczone do umieszczenia na zewnątrz budynku, lecz świetnie sprawdzą się również specjalnie stylizowane kinkiety wewnętrzne. Można je wykorzystać choćby w sypialni czy salonie, jak i korytarzu. 

Oświetlenie sufitowe

W wielu przestrzeniach główne źródło światła stanowi oświetlenie na suficie i w tej aranżacji nie trzeba z tego rezygnować. Odpowiednia lampa do salonu w stylu rustykalnym to choćby taka, która będzie nawiązywała do oświetlenia w typowych karczmach, a więc modele z wykończeniami z drewna czy metalu. W przypadku wystawnych pokojów dziennych można się pokusić o nieco bardziej ozdobne lampy wiszące w których dominuje szkło oraz mosiądz. Często kojarzą się one z dawnymi dworkami czy mniejszymi pałacami.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 2 =