Jakie dodatkowe oświetlenie warto zamontować w autach off roadowych?

Jeśli chcemy spróbować off-roadu, musimy wiedzieć o pewnych fundamentalnych i bardzo istotnych kwestiach. Między innymi o tym, że jazda po bezdrożach o zmroku jest bardzo trudna, jeżeli dysponujemy tylko i wyłącznie zwykłymi światłami mijania bądź drogowymi. W łatwy sposób możemy nie zauważyć jakiejś przeszkody i zakopać się po osie, przebić oponę, urwać wydech, albo wpakować się nawet w gorszą pułapkę. By mieć pewność, że żadna z takich przygód nas nie spotka, koniecznie zainwestujmy w dobre oświetlenie dodatkowe.

Dodatkowy panel świetlny LED

Bardzo popularne w off-roadzie, a jednocześnie wyjątkowo skuteczne, są specjalne dokładane panele świetlne. Zbudowano je z wielu diod LED, które po włączeniu rozświetlają otoczenie tak, jakbyśmy jechali w dzień. Rozwiązania tego nie pobiją ani światła dalekosiężne na zwykłe żarówki halogenowe, ani wyjątkowo mocne lampy typu ksenon. Dodatkowe oświetlenie tego typu możemy łatwo kupić w wielu sklepach, a także w sieci. Na stronie https://detoxled.pl/ dostępne są jego różne rodzaje.

Lampa punktowa „szperacz”

Szperacze są doskonałym dodatkiem do tradycyjnego oświetlenia, montowanego na stałe na samochodzie. Pozwalają na ustawienie lampy niemalże w dowolnym kierunku, co znacznie ułatwia zauważanie przeszkód, jeżeli nie znajdują się na wprost drogi naszego auta, tylko np. za zakrętem. Lampy te są praktycznie obowiązkowym wyposażeniem na zawodach off-roadowych, gdzie liczy się czas przejechania danego odcinka, którego często kierowca nie zna. Wtedy szperacz wraz z pomocą drugiej osoby do jego obsługi, będzie absolutnie niezbędnym urządzeniem.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 2 =