Jakie kroki warto podjąć, zanim rozpocznie się pracę jako coach?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coaching to ekscytująca i pełna wyzwań kariera, która pozwala pomagać innym poprzez rozwijanie ich potencjału.

Coaching może być prowadzony z osobami lub grupami, osobiście lub online, z różnymi celami. Coachowie pracują z klientami, aby poprawić wyniki, zwiększyć produktywność i rozwinąć umiejętności osobiste.

Coaching pomaga ludziom osiągnąć ich cele, ucząc ich praktycznych umiejętności i technik, które można zastosować w każdej dziedzinie życia.

Jeśli jesteś zainteresowany coachingiem, jest kilka kroków, które możesz podjąć, aby zacząć. Być może nawet będziesz mógł zacząć coaching już teraz.

Zakres tematyczny

Po pierwsze, zastanów się, coachem w zakresie jakiej tematyki chciałbyś zostać. Czy chcesz coachować osoby pracujące nad własnym rozwojem osobistym czy rozwojem zawodowym? Czy są jakieś konkretne obszary, w których czujesz, że Twoi klienci mogliby skorzystać z dodatkowej pomocy? Jeśli nie, to prawdopodobnie najlepiej po prostu trzymać się rozwoju osobistego.

Za darmo czy odpłatnie

Po drugie, zdecyduj czy chcesz pobierać opłaty za swoje usługi czy oferować je za darmo. Jeśli zdecydujesz się pobierać opłatę, to zastanów się, ile czasu i wysiłku będziesz musiał włożyć w każdą sesję i ile pieniędzy będzie Cię to kosztować z kieszeni. Możesz również potrzebować księgowego lub prawnika, jeśli planujesz iść do przodu z tym modelem biznesowym.

Typy klientów do których kierowałbyś swoje usługi

Po trzecie, zastanów się, jaki rodzaj klientów skorzystałby z posiadania kogoś takiego jak ty jako ich trener: Czy szukają oni wskazówek jeden na jeden przez duże zmiany w życiu (jak rozpoczęcie nowej kariery), czy po prostu potrzebują kogoś, kto może słuchać i udzielać rad w razie potrzeby? Czy mają konkretne problemy, z którymi chcą uzyskać pomoc (jak pokonanie lęku), czy po prostu potrzebują kogoś, kto zrozumie ich uczucia bez przyjmowania założeń na ich temat? 

W zakresie powyższych pytań, możesz zawsze udać się po pomoc, kierując się na specjalne spotkania i szkolenia takie jak choćby https://meritum-coaching.pl/edycja-gdansk.html, które mogą dać Ci nie tylko odpowiedź na wszelkie Twoje wątpliwości, ale mogą stać się również źródłem inspiracji i natchnienia.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Laser jako najlepszy sposób obrabiania metali
Laser jako najlepszy sposób obrabiania metali
Cięcie jest powszechnie uznawane za najłatwiejszą czynność związaną z obróbką różnorodnych materiałów. Ogromne znaczenie ma jednak szybkość i dokładność całego […]
Kiedy warto kupić zmywarkę?
Kiedy warto kupić zmywarkę?
Wolnostojąca zmywarka to świetna opcja dla tych, którzy chcą unowocześnić swoją kuchnię bez konieczności przesuwania ścian lub remontu kuchni. Urządzenia […]
Jakie są domowe sposoby na radzenie sobie z migreną?
Jakie są domowe sposoby na radzenie sobie z migreną?
Migrena często zaburza nasze codzienne życie i odbiera wszystkie siły. Osoby cierpiące na tę dolegliwość doskonale wiedzą, jak to schorzenie […]