Jakie produkty są wskazane podczas diety warzywno-owocowej?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dieta owocowo-warzywna jest bardzo popularnym programem odchudzającym. To skuteczny sposób na szybką utratę wagi, jednak należy pamiętać, że dieta ta powinna być stosowana pod nadzorem lekarza lub dietetyka.

Główną zasadą tej diety jest spożywanie świeżych owoców i warzyw w ciągu dnia w celu utrzymania normalnego poziomu spożycia kalorii, co pomaga również zapobiegać napadom głodu.

Dieta owocowo-warzywna wprowadzana jest na niecały miesiąc i nie zawiera mięsa, nabiału oraz ryb. Jeśli boisz się, że nie będziesz w stanie przygotować posiłków dostosowanych do tej diety, możesz zdecydować się na catering białystok, który oferuje dietę pudełkową, uwzględniającą wszystkie wytyczne postu dr Dąbrowskiej.

Produkty dozwolone w tym czasie to:

Różnorodne świeże owoce

Najlepiej, jeśli będziesz spożywać całe owoce, bez obierania. Zaleca się jedzenie takich owoców jak jabłka, gruszki, banany, melony czy owoce cytrusowe. Śmiało możesz jednak dołączyć swoje ulubione owoce do tej listy.

Warzywa

Jeśli chodzi o warzywa, warto pamiętać o zielonych warzywach liściastych, takich jak szpinak, kapusta lub sałata, a także warzywach korzeniowych, do których należą marchewka lub ziemniaki. W Twoim menu powinny pojawić się również rośliny strączkowe, takie jak groch, fasola czy soczewica. Nie zapomnij również o ziołach, między innymi bazylii oraz pietruszce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jaki sprzęt powinna być wyposażona profesjonalna piekarnia?
W jaki sprzęt powinna być wyposażona profesjonalna piekarnia?
Piekarnia to miejsce, w którym liczy się przede wszystkim wysoka jakość produkowanych wypieków. Trafiają one bowiem codziennie do dużej liczby […]
Do jakich potraw najlepiej stosować oliwę?
Do jakich potraw najlepiej stosować oliwę?
Dobrej jakości oliwa bardzo korzystnie wpływa na zdrowie oraz ogólną kondycję organizmu. Jest bardzo bogata w cenne nienasycone kwasy olejowe […]
Jak zaprojektować wnętrze rodem z bajki?
Jak zaprojektować wnętrze rodem z bajki?
Oryginalny asortyment, który oferowany jest w sklepach z wyposażeniem wnętrz skłania do projektowania nieszablonowych aranżacji. Trzeba od razu dodać, że […]