Leasing samochodów cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Jego ogromną zaletą jest duża dostępność oraz korzystne warunki. W związku z tym, że wokół umów leasingowych narosło sporo mitów, warto przyjrzeć się bliżej tej metodzie finansowania auta i poznać jej najważniejsze cechy.
Tradycyjne umowy leasingowe skierowane są dla przedsiębiorców. Podstawowym kryterium, które należy spełnić, jest prowadzenie działalności gospodarczej od minimum trzech miesięcy. Istotne jest również posiadanie czystej historii płatniczej. W przypadku aut osobowych firmy leasingowe stosują zwykle procedurę uproszczoną, zgodnie z którą nie jest wymagane przedstawianie dokumentów potwierdzających sytuację finansową firmy. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się również leasing konsumencki przeznaczony dla osób fizycznych. Produkt ten nosi nazwę wynajmu długoterminowego lub abonamentu. Szczegółowe informacje dotyczące różnych form finansowania auta znaleźć można na stronie https://www.vwfs.pl/.
Firmy leasingowe oferują swym klientom elastyczną ofertę, która może być dostosowana do ich potrzeb. Leasingobiorca sam decyduje o długości trwania umowy, wysokości wpłaty własnej, a także sposobie wykupu. Część firm oferuje wykup auta za jego wartość rynkową, inne pozwalają nabyć samochód za przysłowiową złotówkę. Od parametrów ustawionych w wygodnym kalkulatorze uzależniona jest wysokość miesięcznych rat. Jeśli przedsiębiorca jest wiarygodny, proces zawierania umowy leasingowej przebiega szybko i sprawnie. Firmy leasingowe podchodzą dosyć liberalnie do wymagań stawianych klientom, dlatego finansowanie samochodu w ten sposób cieszy się tak dużą popularnością.