Międzynarodowa wysyłka produktów – o czym pamiętać?

Co prawda w Polsce nie istnieje aż tak wiele firm, które eksportują swoje towary na cały świat, wciąż jednak ta branża się rozwija. Dlatego też sprawdzamy dzisiaj, w jaki sposób wysyłane są produkty do innych krajów, włącznie z tymi, które znajdują się bardzo daleko, na przykład za oceanem.

Najtaniej drogą morską

Nie ma co ukrywać, że najtaniej wychodzi eksport drogą morską. Trwa to długo, ponieważ prędkość statków jest bardzo niewielka, ale z drugiej strony ich ładowność jest na tyle duża, że przesłanie jakiejś partii towarów jest po prostu tanie. Dlatego na przykład spedycja morska w Krakowie ma się dobrze i bez problemu można za jej pomocą wysyłać towary na inne kontynenty.

Wystarczy zgłosić się w odpowiednie miejsce, podpisać umowę eksportową i już możemy skorzystać z usług przewozu produktów do najbliższego portu morskiego, lub też samodzielnie za pomocą własnych ciężarówek wozić je bezpośrednio, na przykład do Gdańska.

Porównanie z drogą lotniczą

Jeżeli ktoś chce dostarczyć gdzieś towary bardzo szybko, to oczywiście wtedy droga lotnicza jest najlepszym wyjściem z sytuacji. Ale ponieważ jeden samolot jest w stanie załadować na pokład góra kilkadziesiąt ton towaru, to łatwo można obliczyć, że zabierze on zawartość zaledwie kilku ciężarówek. Tymczasem na statek spokojnie załadować można nawet do kilku tysięcy ton ładunku, przez co wychodzi to nieporównywalnie bardziej ekonomicznie.

Spedycja morska we Wrocławiu prowadzona jest przez bardzo wiele firm i towary przewożone są najpierw albo do Gdańska, albo do portu w Bremerhaven, a następnie ładowane na statek i w ten sposób płyną do celu. Wszystko jest przeprowadzane sprawnie i tanio, a produkty – mimo dłuższego czasu – i tak ostatecznie trafiają w ręce odbiorcy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 + 2 =