Do czego używać kartonowych pudełek?

Opakowania kartonowe są dzisiaj powszechnie stosowane zarówno przez przedsiębiorstwa i firmy, jak i zwykłych ludzi. Można wyróżnić wiele ich rodzajów w zależności od kształtu, wielkości, rodzaju zastosowanej w produkcji tektury czy przeznaczenia. Większość osób uznaje je naturalnie głównie za produkty służące do pakowania różnych rzeczy, ale warto podkreślić, że posiadają też wiele innych zastosowań. Do czego zatem można ich z powodzeniem używać?

Do wyboru, do koloru

Opakowania z kartonu mają wiele różnych zastosowań. Jednym z nich jest przechowywanie dokumentów i innych papierowych materiałów we wszystkich możliwych rozmiarach – od A7 aż do A3. W tym przypadku występują najczęściej w postaci ściętych pojemników (na czasopisma, książki itp.), sorterów na biurko albo specjalnych regałów. Innym typem opakowań kartonowych są pudełka przeznaczone do pakowania prezentów. Wykonuje się je najczęściej z twardej tektury i ozdabia powlekanym papierem.

Charakteryzują się tym, że są dostępne w przeróżnych wersjach kolorystycznych oraz rozmiarach, w związku z czym każdy znajdzie coś, co wizualnie trafi w jego gust. Kolejnym rodzajem są kartony paletowe, zrobione z bardzo mocnej tektury składającej się z pięciu warstw. Są wytrzymałe, dlatego służą do transportowania towarów w ekstremalnych warunkach.

Produkcja opakowań kartonowych opiera się także na wytwarzaniu pocztowych opakowań wysyłkowych. opakowań na książki oraz do wysyłki kalendarzy czy plakatów. Mogą one być płaskie, długie albo teleskopowe (z wsuwanymi wiekami). Popularne są również kartony do przeprowadzek i specjalne pudła na wino.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − jedenaście =