O czym pamiętać przygotowując się do egzaminu z prawa jazdy?

Egzamin z prawa jazda to stresująca chwila dla każdego kandydata na kierowcę. O pomyślnym wyniku decyduje przede wszystkim dobre przygotowanie teoretyczne i praktyczne zapewnione przez szkołę jazdy i instruktora. Takie wyszkolenie oferują oczywiście szkoły jazdy, a ofertę i podstawowe informacje można znaleźć np. na stronie: https://www.gazelka.pl/kurs-prawa-jazdy-wilanow/.

Porady jak zdać egzamin na prawo jazdy

Przede wszystkim potrzebna jest wiedza teoretyczno-praktyczna. Warto przypomnieć sobie wszystkie lekcje udzielone przez instruktora oraz zasady ruchu drogowego, aby nie doszło do niebezpiecznej sytuacji. Niestety stres jest największym wrogiem ludzi. Powoduje, że człowiek staje się wylękniony, zagubiony, roztrzęsiony, nie potrafi zapanować nad sytuacją. Trzeba nad nim skutecznie zapanować, a spotkanie z egzaminatorem potraktować jak kolejną przejażdżkę z instruktorem lub bliską osobą.

Podczas przygotowywania się do jazdy na egzaminie nie można zapomnieć o kilku ważnych elementach:

– prawidłowym ustawieniu fotela – tak, aby swobodnie sięgać stopami do pedałów sprzęgła, hamulca i gazu;

– ustawieniu kierownicy – aby móc swobodnie wykonywać wszystkie manewry;

– ustawieniu lusterek bocznych – jest to bardzo ważna część przygotowania; zapewnia widoczność pojazdu i przestrzeni przy samochodzie;

– ustawieniu lusterka wstecznego – tak, aby widzieć maksymalnie dostępną powierzchnię tylnej szyby;

– zapięciu pasów – jest to niezbędna część do rozpoczęcia bezpiecznej jazdy samochodem. 

Stosując się do powyższych wskazówek można osiągnąć pozytywny wynik na egzaminie na prawo jazdy i cieszyć się z osiągniętego sukcesu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − 5 =