Geneza Walentynek a sposób obchodzenia tego święta współcześnie

Zbliżają się Walentynki. Święto to przypada na 14 lutego. Obchodzone jest od średniowiecza, wówczas tylko w południowej i zachodniej Europie. Walentynki mają swoje korzenie głęboko wpuszczone w czasy pogańskie. W starożytnym Rzymie tego dnia obchodzono luperkalia – uroczystości ku czci Fauna, bożka płodności, w trakcie których mężczyźni losowali ze specjalnej urny imię przyszłej wybranki. Oprócz imion, dziewczyny chętne do wyjścia za mąż zostawiały też krótkie listy miłosne. Walentynkowe zwyczaje znane są już na całym świecie. Święto zakochanych zostało mocno rozpowszechnione. Obecnie oprócz wysyłania miłosnych listów obdarowujemy najbliższych upominkami.

Prezent dla ukochanej osoby

Jak co roku, z wyprzedzeniem szukamy prezentu dla ważnej dla nas osoby. Szukamy czegoś wyjątkowego, co wywoła uśmiech na ich twarzy. Dobrym i sprawdzonym sposobem są słodycze na Walentynki. Wiadomo, że nic tak nie poprawia humoru jak dobra dawka słodyczy. Cukiernicy stają na głowie, by stworzyć odpowiednie czekolady, ciasta, zadbać o ich nadzienie, by udekorować je w efektowny sposób.

Warto sięgać w tym czasie po specjalnie ozdabiane słodycze. Wybór jest naprawdę szeroki. Można sięgnąć po sprawdzony, zaprojektowany wzór. Zdecydować się na dowolny kolor, wybrać obrazek, sentencję, wyznanie.

Ciekawą możliwością jest też stworzenie własnej koncepcji https://www.cukierniareklamowa.pl/pl/c/Czekoladki-z-nadrukiem/28. Taki spersonalizowany wzór z pewnością na długo pozostanie w pamięci ukochanej osoby, a indywidualnie dobrany napis pozwoli na pozytywny odbiór.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − 9 =