Jakie zabawy rozwijają wyobraźnię?

Każdy rodzic powinien wspierać swoje dziecko w rozwijaniu wyobraźni oraz kreatywności. Doskonałą do tego okazją są zabawy, które bardzo korzystnie wpływają na rozwój tych umiejętności. Wspólne spędzanie wolnego czasu jest także doskonałą alternatywą dla siedzenia przed telewizorem lub ekranem komputera czy telefonu.

W jakie zabawy warto bawić się ze swoimi dziećmi?

Wybierając zabawę trzeba mieć na uwadze przede wszystkim wiek dziecka oraz to, na jakim etapie rozwoju się ono aktualnie znajduje. Jeśli zabawa będzie nieodpowiednio dopasowana do potrzeb i możliwości może wywołać odwrotny efekt, niż zamierzony.

Im dziecko jest starsze tym trzeba wykazać się większą pomysłowością oraz kreatywnością w wybieraniu zabaw. Jedną z najbardziej sprawdzonych i lubianych przez dzieci oraz rodziców jest wspólne układanie klocków. Jest ona przeznaczona właściwie dla każdej grupy wiekowej. Budowanie różnych budowli oraz przedmiotów świetnie rozwija wyobraźnię. Jeśli chcemy zakupić je dla naszej pociechy, warto znaleźć sprawdzony sklep z klockami dla dzieci, który będzie oferował duży ich wybór.

Świetnym pomysłem są także wszelkie aktywności artystyczne. Warto zachęcić dziecko do malowania, rysowania, wycinania oraz tworzenia np. w plastelinie. Taka zabawa świetnie wpływa na zdolności manualne. Pomaga także wyciszyć się i pracować nad koncentracją. Nie można także zapomnieć o zabawach ruchowych, takich jak np. gra w piłkę czy w chowanego. Wpływają one pozytywnie na zdrowie, a także poprawiają samopoczucie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 4 =