Na jakie cechy szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze roweru dla siebie?

Moda na jazdę na rowerze powróciła po latach. Polska idzie śladami Holandii, gdzie poruszanie się tym środkiem transportu jest bardzo komfortowe, szybkie i powszechne. Mimo że coraz powszechniejsze stają się wypożyczalnie rowerów, to jednak każdy chciałby mieć swoje własne dwa koła, które będzie miał do dyspozycji zawsze i wszędzie. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru roweru dla siebie?

Typ ramy

Spośród wszystkich dostępnych modeli, wyróżnia się kilka grup:

– trekkingowe,

– MTB,

– szosowe,

– crossowe,

– miejskie.

Kształt i waga ramy w dużej mierze decyduje o przeznaczeniu danego roweru. Rzeczą oczywistą jest, że do jazdy na długie dystanse po asfalcie najlepsza będzie szosówka, taka jak ta dostępna pod adresem https://www.romet.pl/Katalog_rowerow,GRAVEL,9,792,2021.html. Do jazdy w terenie świetnie sprawdzą się te w typie MTB. Rowerem miejskim komfortowo dojedzie się do sklepu czy urzędu. Modele trekkingowe i crossowe to hybrydy o dość uniwersalnym zastosowaniu.

Rozmiar kół i akcesoria

Wybierając mniejsze koła, użytkownik decyduje się na zmniejszenie wagi kosztem komfortu jazdy. Takie rowery są też bardziej zwrotne, mają dużo lepszą dynamikę i uniwersalne zastosowanie. Za to większe koło zapewni łatwiejsze pokonywanie przeszkód, większą średnią prędkość jazdy oraz lepszy kontakt pojazdu z podłożem.

Bardzo ważną kwestią będzie dobranie odpowiedniego siodełka, które zapewni wygodę siedzenia nawet podczas wielogodzinnej jazdy bez przerwy. Dla rowerzystów poruszających się po mieście, z pewnością liczyć się będzie bagażnik oraz montowany do kierownicy kosz na zakupy.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − jeden =