Czym się charakteryzują samochody do jazdy offroadowej?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W naszym kraju coraz większą popularnością cieszy się off road. Co kryje się za tą nazwą? Off road to sport motorowy, który polega na jeździe po nieutwardzonych drogach (szutrowych, piaskowych, kamienistych czy wodnych). Kiedy już zdecydujemy się zaangażować i kupić samochód, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Napęd 4×4

To najważniejsza cecha samochodu przeznaczonego do jazdy po trudnym terenie. Dzięki niemu jest większa szansa na uniknięcie poślizgu na zakręcie. Łatwiej rusza się także z miejsca.

Opony

Opony wpływają na sprawność całego samochodu, dlatego tutaj warto poradzić się specjalisty, który dobierze odpowiedni rodzaj. W naszej kwestii leży regularne sprawdzanie ciśnienia opon. W zależności od terenu powinno być ono wyższe lub niższe.

Reduktor

Faktem jest, że bez niego auto terenowe nie jest kompletne. Reduktor jest dodatkową przekładnią. Zwiększa on siłę napędową docierającą od silnika do kół.

Części zamienne – gdzie kupić?

Jazda po nieutwardzonych nawierzchniach może prowadzić do usterek w samochodzie, dlatego potrzebne będą części zamienne. Warto wybrać w takim wypadku firmę z doświadczeniem, polecaną przez klientów oraz z wysokiej jakości produktami. Dobrym wyborem może być https://eibach.pl/, która posiada wszystkie wyżej wymienione cechy.

Jak jeździć samochodem terenowym?

Pierwsza zasada jazdy brzmi: trzeba jeździć powoli. Hamowanie czy skręcanie w trudnym, błotnistym terenie wymaga doświadczenia. Nawet najlepsi kierowcy samochodów terenowych koniecznie muszą się przyzwyczaić i nauczyć jeździć po wyboistych, trudnych terenowych drogach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto się zdecydować na podróż jachtem?
Dlaczego warto się zdecydować na podróż jachtem?
Jeszcze do niedawna większość z nas podziwiała morskie rejsy jachtem tylko w filmach amerykańskiej produkcji. Nic dziwnego, gdyż podróż jachtem […]
Motocyklowa rewia mody
Motocyklowa rewia mody
Jazda na motocyklu to bardzo męska sprawa. Mając w zanadrzu imponujący pojazd oraz świetną prezencję można liczyć na długie spojrzenia […]
Dodatki, które dodadzą elegancji
Dodatki, które dodadzą elegancji
Jeśli ktokolwiek uważał, że noszenie krawatów czy wiązanie muchy powinno odejść do lamusa, ten… popełnił błąd i powinien czym prędzej […]