Co zabrać na triathlon?

Triathlon to niezwykle wyczerpująca dyscyplina sportu. Dlatego tak ważne jest, aby dobrze się do tych zawodów przygotować. I nie chodzi tu jedynie o kondycję fizyczną. Ważne jest także, aby zabrać ze sobą wszystkie rzeczy, które mogą być pomocne podczas zawodów.

Pływanie

Jak wiadomo triathlon składa się z trzech elementów. Pierwszym z nich jest pływanie. Pakując się na zawody nie można zapomnieć o kilku ważnych elementach, które będą niezwykle przydatne podczas części pływackiej. Mowa tu choćby o piance pływackiej, okularach pływackich oraz czepku. To podstawowe, ale wciąż nie wszystkie elementy. Warto zabrać ze sobą także zatyczkę na nos lub uszy oraz środek ułatwiający zdejmowanie pianki pływackiej.

Rower

Kolejna część triathlonu to jazda na rowerze. Także na tę część należy się odpowiednio przygotować. Zabrać należy ze sobą przede wszystkim takie elementy, jak odpowiednie buty do jazdy na rowerze oraz okulary rowerowe. Przydać może się także pompka rowerowa w przypadku jakiejś awarii. W tym samym celu zabrać należy również zapasową dętkę oraz komplet kluczy imbusowych. Wszystko to spakować można w wygodny plecak. Ich wybór jest bardzo szeroki.

Można się o tym przekonać na stronie https://www.runshop.pl/torby-plecaki,c107.html.

Bieg

Ostatnią częścią triathlonu jest bieg. Tu najważniejsze są oczywiście dobre buty do biegania. Podczas biegu może przydać się także czapeczka z daszkiem. Zwłaszcza jeśli bieg odbywa się latem, kiedy promieniowanie słoneczne jest dość silne. Ważny jest także strój jako taki. Powinien przepuszczać powietrze i dobrze radzić sobie z wilgocią.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − siedem =