Dlaczego kostka Rubika jest tak popularna?

Historia

Kostka Rubika to najlepiej sprzedająca się gra logiczna wszech czasów. Została wynaleziona przez węgierskiego rzeźbiarza i profesora architektury Ernő Rubika w 1974 roku. Stworzył ją jako narzędzie dydaktyczne, aby pomóc swoim studentom zrozumieć trójwymiarową geometrię. Zabawka od momentu wydania stała się światowym fenomenem, od 1980 roku sprzedano ponad 350 milionów sztuk.

Cel

Układanka ma dziewięć kwadratów na każdej stronie, ale tylko dwa kolory: biały na jednej stronie i czerwony na drugiej. Każda strona kostki zawiera dziewięć naklejek ułożonych w siatce 3×3, ale można je przearanżować tak, aby każda twarz miała tylko jeden kolor.

Przedmiotem gry jest zakodowanie jednej strony kostki, a następnie przywrócenie jej do pierwotnego układu kolorów. Zagadka jest tak zaprojektowana, że nie można jej rozwiązać poprzez podnoszenie kawałków i przenoszenie ich losowo – zamiast tego, musisz rozwiązać każdy indywidualny krok przed przejściem do następnego.

Sposoby rozwiązania

Istnieje wiele sposobów na rozwiązanie Kostki Rubika, ale jedna z metod polega na rozwiązywaniu każdego rzędu osobno przed przejściem do kolejnego rzędu – tak więc zaczniesz od trzech boków i przejdziesz do czterech boków, następnie pięciu boków itd. aż wszystkie boki zostaną rozwiązane.

Dobre na prezent

Jeśli poszukujesz prezentu dla dziecka, warto zacząć od prostszej wersji takiej jak kostki Rubika 2×2.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − jeden =