Rodzaje ogrodzeń tymczasowych i ich zastosowania

Ogrodzenia tymczasowe mają za zadanie okresowo wydzielać powierzchnię w celu jej zabezpieczenia lub wydzielenia. Oczywiście, muszą spełniać pewne parametry techniczne określone przez prawo budowlane. Ich zadaniem jest głównie wygradzanie placów budowy, dróg, obszarów przemysłowych, ale także popularnych imprez masowych oraz wydarzeń w plenerze. Ogrodzenia tymczasowe powinny być trwałe i odporne oraz przystosowane do wielokrotnego użytku. Istotny jest również szybki czas montażu. 

Jakie typy ogrodzeń tymczasowych można wyróżnić?

Ogrodzenia ażurowe to rodzaj ogrodzeń tymczasowych jest najbardziej popularnym ogrodzeniem budowlanym. Ich konstrukcja składa się z ram wykonanych z ocynkowanych rur oraz mieszczącej się między nimi siatki. Są trwałe, posiadają lekką konstrukcję i jednocześnie nie zasłaniają widoku na placu. Zarówno montaż, jak i demontaż tego typu ogrodzenia jest dziecinnie prosty. Dodatkowo, ich kształt sprawia, że przechowywanie, składowanie oraz transport ogrodzenia jest bardzo ekonomiczne.  Wszystkie te cechy posiadają ogrodzenia ażurowe w tej ofercie https://easyfence.pl/.

Na rynku można znaleźć również ogrodzenia pełne. Również te, są przestawne, dzięki czemu mają wiele zastosowań. Najczęściej są wykorzystywane podczas inwestycji komercyjnych, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, aby skorzystać z nich przy innych budowach. Charakteryzują się prostą budową: stalową ramą oraz blachą trapezową. Ten typ ogrodzenia stanowi dobry separator od otoczenia i pozwala na zachowanie spokoju prac prowadzonych na placu budowy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × 4 =