Części samochodowe, o które trzeba szczególnie dbać

Żeby móc bezproblemowo użytkować samochód w okresie zimowym, trzeba szczególnie zadbać o pewne podzespoły. Na co zwrócić uwagę?

Układ chłodzenia silnika

Wyjątkowej uwagi wymaga chłodnica. Zanim nadejdą mrozy warto udać się do warsztatu samochodowego, żeby sprawdzić temperaturę zamarzania płynu chłodniczego. Możemy też zakupić własne urządzenie służące do kontroli płynu na http://sklep.4lift.pl/2809-chlodnice-elementy.

Jeśli okaże się, że płyn jest słabej jakości albo zwyczajnie została tam wlana woda, trzeba go bezwzględnie wymienić albo dolać koncentratu. Zaniedbanie tej kwestii spowoduje zamarznięcie płynu w minusowej temperaturze i uszkodzenie chłodnicy, przewodów chłodniczych a nawet bloku silnika.

Ogrzewanie wnętrza

Kiedy na zewnątrz jest zimno, ogrzewanie wnętrza pojazdu jest nieodzowne dla komfortu podróży. Czasami okazuje się, że ogrzewanie nie funkcjonuje prawidłowo, na przykład pomimo niskiej temperatury powietrza i ustawieniu wysokiej temperatury na panelu klimatyzacji, ciepłe powietrze nie jest dostarczane do wnętrza pojazdu. Przyczyną może być uszkodzony czujnik temperatury zewnętrznej, który pośrednio odpowiada za funkcjonowanie klimatyzacji automatycznej w samochodzie. Warto to sprawdzić i w razie potrzeby naprawić.

System kontroli trakcji

Kiedy nawierzchnia zimą staje się śliska, wtedy cieszymy się z obecności w naszym samochodzie układu ABS lub kontroli trakcji. Trzeba szczególnie dbać o stan czujników sprzężonych z układem. Ich uszkodzenie lub błędne działanie może zakłócić albo uniemożliwić zadziałanie systemów bezpieczeństwa.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × dwa =