Nowoczesność w klasycznym salonie

Choć klasyka nie wychodzi z mody od lat, to czasem warto nieco bardziej poeksperymentować z różnymi stylami. Jest to szczególnie ważne podczas projektowania przestrzeni w naszym domu, ponieważ to właśnie tutaj spędzimy znaczną część naszego życia. Ponadto dobrze wyposażone mieszkanie w nowoczesnym klimacie może stać się obiektem podziwu wśród przyjaciół i znajomych. Choć oczywiście swoje cztery ściany urządzamy głównie po to, aby samemu czuć się w nich dobrze, to każdy z nas, choć od czasu do czasu, chce zyskać uznanie w oczach innych osób. Jak więc urządzić mieszkanie w nowoczesnym stylu, aby nie stało się ono tandetne? Oto kilka rad!

Nowoczesne dodatki – co obecnie jest na topie?

Aby dodać nieco nowoczesności naszemu klasycznemu salonowi, nie trzeba od razu wymieniać wszystkich mebli. Niejednokrotnie wystarczy tylko poeksperymentować z dodatkami. W tym celu warto zainteresować się obrazami na płótnie canvas. Sprawdzą się one na każdej pustej ścianie, której chcemy dodać trochę więcej życia. Co ciekawe, niejednokrotnie wystarczy tylko jeden odpowiedniej wielkości obraz, aby salon nabrał nowoczesnego charakteru. Hitem tego sezonu są także wszelkiego rodzaju wiklinowe kosze i fotele.

Duże zmiany w salonie

Jeśli pomimo ciekawych dodatków czujemy pewien niedosyt podczas projektowania naszego salonu, wówczas warto poeksperymentować z większymi meblami. Ciekawym pomysłem będzie zakup kolorowej sofy. Dobrze dobrane czerwone lub żółte obicie może diametralnie zmienić charakter całego pomieszczenia. Podczas wyboru dekoracji okna warto postawić także na oryginalne i kolorowe rolety dzień noc.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia + piętnaście =