Powinieneś ogrzewać swój dom ekogroszkiem, czy wiesz dlaczego?

Czas zacząć myśleć o ogrzewaniu domu na zimę. Jeśli szukasz ekologicznego sposobu na ogrzewanie domu, to zastanów się nad wykorzystaniem ekogroszku. Ekogroszek bielawa to produkt, który istnieje od lat i staje się coraz bardziej popularny, ponieważ coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z jego zalet.

Co to jest Ekogroszek?

Ekogroszek bielawa to paliwo grzewcze w postaci stałej, będące pochodną węgla kamiennego oraz węgla brunatnego, które może być stosowane jako alternatywne źródło ogrzewania. Generuje on bardzo dużo energii, a przy tym jest ekonomicznie korzystniejszy. Przede wszystkim jednak jego stosowanie jest znacznie bardziej przyjazne dla środowiska. Pozwala on w łatwy sposób zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. W żaden sposób nie ustępuje mocą innym formą ogrzewania np. węglowi kamiennemu, a przy tym jest wydajniejszy niż gaz, czy olej.

Jak działa Ekogroszek?

Ekogroszek bielawa spala się prawie tak samo, jak węgiel lub pelet drzewny, ale nie zawiera siarki ani rtęci jak tradycyjne paliwa. Wytwarza mało popiołu, co oznacza mniej sprzątania po jego użyciu. Możesz używać ekogroszku w dedykowanym piecu, który spala również pelety drzewne lub węgiel bez żadnych modyfikacji, więc jak widzisz zmiana formy ogrzewania, nie będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Warto wspomnieć również, że by niedoborach węgla kamiennego, ekogroszek znajduje się w lepszej sytuacji, bowiem jego możesz nabyć z łatwością i możesz być pewien, że nie stracisz na tym w żaden sposób!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 14 =