Rodzaje oświetlenia LED – czym się różnią?

Lampy LED działają poprzez przepływ prądu elektrycznego przez materiał półprzewodnikowy, który wytwarza światło, gdy elektrony spadają z wyższego poziomu energii na niższy poziom energii. Kolor emitowanego światła zależy od użytego materiału i długości fali wytwarzanego światła.

Oświetlenie LED działa lepiej niż zwykłe żarówki, ponieważ zużywają mniej energii i działają dłużej. Nie wydzielają też ciepła jak żarówki żarowe. Światło wytwarzane przez lampy LED jest bardziej kierunkowe niż światło wytwarzane przez żarówkę, ponieważ jest emitowane z jednego punktu, a nie odbijane od żarnika.

Diody LED występują również w różnych kształtach i rozmiarach, aby zaspokoić różne potrzeby:

Paski ledowe

Światła LED Inline to cienkie paski ledowe, które są idealne do oświetlania wąskich miejsc, takich jak pod szafkami, półkami lub schodami. Można je podłączać bezpośrednio do gniazdek elektrycznych lub instalować za pomocą klipsów.

Lampy punktowe

Lampy punktowe są większe niż lampy liniowe i zapewniają skoncentrowane oświetlenie jednego obszaru. Świetnie nadają się do oświetlania chodników, schodów lub wejść w domu lub w miejscach komercyjnych, takich jak hole biurowe, parkingi lub wiaty magazynowe.

Bar

Światła LED w stylu baru są dostępne w różnych długościach i kolorach. Możesz wybrać ciepłe białe kolory lub kolory światła dziennego w zależności od potrzeb. Jeśli chcesz oświetlić obszar, taki jak ścieżka lub chodnik, to są one doskonałym wyborem, ponieważ zapewniają dużo światła, nie zajmując zbyt wiele miejsca. Jeśli chcesz, aby Twoje światła LED być bardziej dekoracyjne, a następnie można wybrać z barów, które mają wzory na nich, takich jak wiry lub gwiazdy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − 1 =