Ściany z płyt MFP – jakie są zasady montażu?

Ścianki z płyt MFP są wykonane z trwałego materiału i można je łatwo zainstalować na ścianach, aby zwiększyć przestrzeń do przechowywania lub zapewnić ścianie przyjemny design. Proces instalacji jest prosty: należy przyciąć ścianki z płyty MFP na wymiar, przykleić je za pomocą taśmy klejącej lub kleju i wypełnić szczeliny między panelami wypełniaczem. Warto zapoznać się z ofertą na tej witrynie

Najważniejsze zasady montażu

Istnieją trzy ważne zasady montażu, jeśli chodzi o płyty MFP. Pierwsza z nich to uszczelnienie – należy pamiętać o całkowitym uszczelnieniu drewna. Drugą jest płyta gipsowo-kartonowa. Upewnij się, że obie powierzchnie są doskonale przygotowane, ponieważ wszelkie niezgodności będą miały negatywny wpływ na wynik. Trzeci jest również związany z drewnem: Tuleje MFP powinny być umieszczone w taki sposób, aby były dobrze zabezpieczone i przylegały do powierzchni Twojej ściany (co jest zdrowym rozsądkiem).

Praktyczne wskazówki

Zachowaj wolną odległość co najmniej 15 cm pomiędzy krawędzią ściany z płyt MFP, a przelatującymi przewodami, światłami awaryjnymi i drzwiami przeciwpożarowymi. Dotyczy to wszystkich rodzajów płyt ściennych. Unikaj instalacji płyt ściennych w ciemnych miejscach lub miejscach, w których żyją lub często podróżują szkodniki. Używaj tylko kleju przeznaczonego do stosowania na płytach MFP podczas instalowania śrub, proszę nie używać gwoździ lub wsporników do uszczelniania otworów, ponieważ zniszczy to przyczepność.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 5 =