Styl industrialny w kuchni – najważniejsze wyróżniki

Obecnie w dziedzinie aranżacji wnętrz panuje moda na styl industrialny, inspirowany starymi zakładami przemysłowymi. Odznacza się on przede wszystkim minimalizmem oraz surowością formy, a także ograniczoną do minimum liczbą ozdób i dodatków. Co ciekawe, równie dobrze jak w salonach sprawdza się w kuchniach, gdzie kluczowymi elementami wyposażenia są funkcjonalne meble wykonane z metalu, drewna czy szkła. Jeśli interesują nas nowoczesne meble industrialne w sklepie internetowym znajdziemy je bez większego problemu. 

Chłód oraz prostota – do tego należy dążyć 

Kluczowym wyróżnikiem kuchni urządzonej w stylu industrialnym jest surowy design łączący się z wysoką funkcjonalnością oraz wytrzymałością poszczególnych sprzętów i mebli. W takim wnętrzu powinna się znaleźć ściana wykonana z tradycyjnej cegły czerwonej, dodająca mu przemysłowego charakteru. Alternatywą dla niej są podłużne płytki.

Kolejnym obowiązkowym elementem są meble stworzone z wytrzymałych materiałów, takich jak metal, lite drewno i grube szkło. Zaliczamy do nich m.in. szafki z metalowymi detalami, stoły na stalowych nogach i z blatem z surowych desek, szklane stoliki kawowe, a także taborety i krzesła z giętej blachy. Każdy producent stołów industrialnych i pozostałych konstrukcji inspirowanych tym stylem dba o to, aby były to wyroby jak najwyższej jakości. Inne niezbędne elementy to:

– wyeksponowane instalacje hydrauliczne i gazowe

– masywne lampy przemysłowe albo zupełnie nagie żarówki na solidnych kablach

– zabytkowe zegary kolejowe 

– stare słoiki apteczne

– żeliwne naczynia, w tym zwłaszcza garnki i patelnie

– blaty ze stali nierdzewnej

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × trzy =