Naprawa samochodu – samemu czy z pomocą specjalistów?

Auta potrafią psuć się z różnych powodów. Usterki częściej trapią wiekowe egzemplarze samochodów, z uwagi na zużycie wszystkich elementów i podzespołów. Nie znaczy to jednak wcale, że nawet nowe auto nie może paść ofiarą jakiejś awarii, z powodu niedopatrzenia producenta, bądź też z uwagi na kiepską jakość materiałów użytych w fabryce. Gdy już spotka nas taka sytuacja zadajemy sobie pytanie, czy lepiej jest podjąć próbę naprawy samodzielnie, czy też lepszym pomysłem jest odstawić auto do warsztatu.

W okresie gwarancyjnym

Jeżeli posiadamy auto nowe, jest ono jeszcze objęte gwarancją producenta. Zazwyczaj wynosi ona 2 lub 3 lata, jednak czasami można rozszerzyć ją na okres 5, a nawet 7 lat. Wtedy jesteśmy zobowiązani do dokonywania wszelkich napraw pojazdu w autoryzowanej stacji obsługi (ASO). Jeżeli pojedziemy do innego warsztatu, to niestety będziemy musieli pożegnać się z gwarancją. Z drugiej strony naprawy w ASO są wtedy dla nas darmowe, co jest ogromnym plusem, ponieważ ASO zawsze wykonuje je na oryginalnych częściach.

Co po gwarancji?

Każdy okres gwarancyjny kiedyś mija i wtedy powstaje pytanie, jak auto naprawiać dalej. Możemy korzystać z serwisów niezależnych, które zajmują się konkretną marką. Jeżeli potrzebna nam pilna diagnostyka Ford Wrocław jak każde duże miasto, posiada całe mnóstwo tego typu punktów. Możemy też jednak spróbować własnych sił. Proste naprawy, takie jak wymiana jakiegoś czujnika dostępnego z góry pod maską, nie powinny nastręczyć nam większych problemów. Wystarczy podstawowy zestaw narzędzi, minimalne obeznanie w temacie, oraz wolne popołudnie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 2 =