Gdzie można pracować po ukończeniu iberystyki?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czas matur to moment, kiedy młodzi ludzie zastanawiają się nad swoją przyszłością. Wybranie odpowiedniej ścieżki dalszego kształcenia nie jest łatwe, nie każdy osiemnastolatek bowiem ma pomysł na siebie na przyszłość.

O ile określenie swojego profilu, czy jest się bardziej ścisłowcem, czy humanistą nie powinno już być trudne w tym wieku, o tyle wybór konkretnego kierunku studiów nie należy do łatwych zadań. Zastanówmy się dziś pokrótce czym można się zajmować kończąc kierunki humanistyczne, takie jak np. iberystyka?

Kilka pomysłów na pracę

Kończąc studia na kierunkach filologicznych, takich jak anglistyka czy iberystyka mamy umiejętność nie tylko posługiwania się danym językiem, ale również wiedzę z zakresu, kultury, literatury i historii danego regionu czy kraju. Miejscem, gdzie powinniśmy bez większych problemów znaleźć zatrudnienie jest szkoła językowa.

Oczywiście musimy lubić kontakt z drugim człowiekiem i mieć tą jakże ważną zdolność do przekazywania wiedzy. Jeśli jednak wolimy wykorzystywać swoje umiejętności językowe w praktyce, możemy zatrudnić się w biurze tłumaczeń.

Jeżeli natomiast nauka danego języka, np. hiszpańskiego jest naszą prawdziwą pasją, świetnie rozumiemy uwarunkowania społeczne, kulturowe i geograficzne tego regionu, możemy stać się prawdziwym ekspertem w obszarze iberystyki i spróbować swoich sił np w dziennikarstwie. Możemy pisać artykuły do czasopism, tworzyć reportaże o tamtych terenach świata, bądź prowadzić korespondencję i komentować aktualne wydarzenia.

Kierunki filologiczne są bardzo dobrym pomysłem dla osób, które przy wyborze kierunku studiów nie mają jeszcze sprecyzowanego zawodu, w którym chcą pracować, ale wiedzą, że nauka języka i kultury to ich prawdziwa pasja.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najważniejsze wydatki związane z weselem
Najważniejsze wydatki związane z weselem
Uroczystość ślubu i wesela związana jest najczęściej z bardzo wysokim kosztem finansowym. Jest ona sumą wszystkich poniesionych wydatków na elementy […]
Co sprawdzi się w sypialni w stylu skandynawskim?
Co sprawdzi się w sypialni w stylu skandynawskim?
Klienci mają obecnie do wyboru wiele wariantów aranżacyjnych, które skłaniają do unowocześniania domowych wnętrz. W sklepach można bez trudu znaleźć […]
Co zrobić gdy zawiedzie nas własny samochód?
Co zrobić gdy zawiedzie nas własny samochód?
Posiadając własny samochód można bez przeszkód poruszać się na co dzień. Czasami jednak pojawiają się sytuacje losowe, na które nie […]