Trener personalny – o jakich aspektach należy pamiętać, korzystając z jego usług?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trenerzy personalni są integralną częścią branży fitness, ponieważ pomagają ludziom uzyskać sprawność i zdrowie. Mogą one być nieocenione zasoby dla tych, którzy są albo nowe do fitness, lub którzy próbowali schudnąć przez długi czas bez powodzenia. Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z usługi trenera personalnego, to na stronie https://trenerpersonalnypoznan.com.pl/ znajdziesz wielu przedstawicieli specjalizujących się w podanej branży. Osobisty trener pomoże Ci dowiedzieć się o różnych rodzajach ćwiczeń, znaleźć ćwiczenia, które lubisz robić, i dać ci radę, jak jeść zdrową żywność, aby utrzymać się w dobrej kondycji. Oto na co powinieneś zwrócić uwagę korzystając z ich usług.

Zapytaj o ich wykształcenie i certyfikację

Chcesz się upewnić, że Twój trener osobisty ma odpowiednie referencje. Jeśli nie mają co najmniej tytuł licencjata w dziedzinie ćwiczeń lub pokrewnej dziedzinie, prawdopodobnie nie mają wiedzy potrzebnej do poprowadzenia Cię przez swoje cele fitness. Dobrą zasadą jest to, że jeśli nie mają licencjatu, nie powinni oni brać  więcej niż 90 złotych za sesję, chyba że mają wiele lat doświadczenia i sprawdzone wyniki z klientami.

Upewnij się, że są bezpieczni i zdrowi

Ostatnią rzeczą, którą chcesz, jest to, aby twoje zdrowie cierpiało z powodu czyichś złych nawyków! Trenerzy powinni być w stanie pokazać dowód, że są na bieżąco ze wszystkimi szczepieniami, w tym szczepieniami przeciw grypie, nie mają żadnych chorób zakaźnych lub warunków, i nie są pod żadnym rodzajem leczenia, które mogłoby zakłócić ćwiczenia lub plany żywieniowe.

Sprawdź co oferują

Czy trener oferuje dodatkowe usługi, takie jak doradztwo żywieniowe lub suplementy diety? Niektórzy trenerzy oferują tylko sesje jeden na jeden, podczas gdy inni zapewniają również zajęcia grupowe; jeśli chcesz obu rodzajów usług, upewnij się, że siłownia ma to, czego potrzebujesz, zanim zapiszesz się tam na członkostwo. Jeśli chcesz pomocy z dietą, zapytaj o to, zanim zapiszesz się na członkostwo w siłowni. Większość trenerów udzieli ci podstawowych porad na temat tego, co jeść i ile jeść w zależności od twojego celu – na przykład, jeśli chcesz schudnąć lub nabrać masy mięśniowej – ale może zasugerować, abyś poszukał dodatkowej porady u dietetyka lub żywieniowca, jeśli nie czują się komfortowo, zapewniając ją samodzielnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sukienka dla dziewczynki na lato – jak powinna wyglądać?
Sukienka dla dziewczynki na lato – jak powinna wyglądać?
Lato to czas, kiedy możemy nosić lekkie i wygodne ubrania. W tym sezonie nie musimy się martwić o akcesoria, takie […]
Wygodne buty sportowe, co znajdziesz na rynku?
Wygodne buty sportowe, co znajdziesz na rynku?
Wygoda to podstawa jeżeli mowa o obuwiu sportowym. Współczesny rynek jest wręcz przesycony nowościami. Powstające coraz to nowsze modele obuwia […]
Jak prawidłowo rozpalić fajkę wodną?
Jak prawidłowo rozpalić fajkę wodną?
Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami fajki wodnej, zwanej sziszą, powinniśmy także umieć ją we właściwy sposób rozpalić. Wbrew pozorom nie jest […]