Jak pielęgnować lakier samochodowy?

Kupując nowy samochód osobowy, cieszymy się zarówno z jego parametrów i komfortu jazdy, jak i ze wspaniale błyszczącego lakieru. Niestety z czasem powłoka zewnętrzna może ulegać zniszczeniu i zabrudzeniu, dlatego należy o nią w odpowiedni sposób dbać. Chodzi przede wszystkim o regularne mycie za pomocą dedykowanych kosmetyków oraz nakładanie wosku ochronnego. Pielęgnacja lakieru polega również na eliminowaniu drobnych uszkodzeń w postaci np. rys. 

Najlepiej co jakiś czas odwiedzać profesjonalną myjnię i warsztat

Na stan lakieru wpływają takie szkodliwe czynniki, jak m.in. promienie ultrafioletowe (pod ich wpływem matowieje), środki chemiczne używane przez służby drogowe, kamienie wyrzucane spod kół, ptasie odchody czy owady rozbijające się o karoserię. Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest w tym przypadku częste mycie pojazdu z kurzu i zaschniętego brudu. W tym celu warto wykorzystywać profesjonalne szampony dostępne w motoryzacyjnych sklepach internetowych i stacjonarnych, a także w myjniach.

Pamiętajmy zawsze o dokładnym wytarciu auta po jego umyciu. Druga istotną czynnością jest nakładanie specjalnego wosku ochronnego, który zabezpiecza powierzchnię przed czynnikami atmosferycznymi. Przedtem zalecane jest jednak wyczyszczenie karoserii cleanerem do lakieru samochodowego, gdyż zwiększa on trwałość powłoki. Wosk najlepiej jest nakładać ręcznie cienkimi warstwami i przy okazji polerować polerką elektryczną (ewentualnie flanelową szmatką), bo rezultat jest wówczas fenomenalny. Jeśli natomiast na lakierze pojawią się nieco większe uszkodzenia, to do ich pozbycia się można użyć past koloryzujących lub specjalistycznych kredek.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 − trzy =