Gdzie warto montować filtry powietrza?

Systemy wentylacyjne w nowoczesnych budynkach potrafią być bardzo rozbudowane. W nowoczesnych biurowcach instaluje się zaawansowane układy rekuperacji, które znacznie przyczyniają się do pomniejszenia kosztów ogrzewania obiektu. Warto zadbać również o czystość powietrza wtłaczanego do wnętrza budynku. Znacznie ułatwi to koncentrację i poprawi samopoczucie osób przebywających tam przez długi okres czasu.

Usuwamy zanieczyszczenia

Powietrze na zewnątrz często ma mnóstwo kurzu, piasku i innych drobnych cząsteczek. To dlatego w miejscach, gdzie jest ono podawane do wnętrza budynku szybko pojawia się brud. Takimi zanieczyszczeniami musimy też oddychać, jednak możliwe jest ich usunięcie. Wykonuje się to w systemie rekuperacyjnym, poprzez umieszczenie w układzie filtrów. Na początku należy zastosować wersje wstępne, które zatrzymają liście, śmieci i duże przedmioty. Następnie powietrze powinno przejść na przykład przez filtr G4 592x592x360, czyli o wiele bardziej dokładny, o standardowych wymiarach, pasujących do niemal każdej instalacji.

Pył zawieszony i smog

Jeśli budynek znajduje się w centrum dużego miasta, zapewne powietrze wokół może być pełne nie tylko kurzu i brudu, ale również tak zwanego pyłu zawieszonego. Są to zanieczyszczenia emitowane z kominów fabryk oraz z domowych pieców na paliwa stałe. Cząsteczki są bardzo małe, w przypadku pyłu PM10 jest to 10 mikrometrów, a dla PM2,5 – 2,5 μm. Bez problemu przedostają się do naszych płuc, co jest bardzo niezdrowe. Można jednak skutecznie je wychwycić, wykorzystując do tego filtry bardzo dokładnego oczyszczania, posiadające wkład węglowy. Warto je stosować zwłaszcza w okresie zimowym, gdy ilość smogu w powietrzu jest największa. Dzięki temu ludzie wewnątrz będą przed nim chronieni. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych takich jak https://www.filterpoz.pl/ można znaleźć różne filtry.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery + dwadzieścia =