Jak zadbać o bezpieczeństwo strony internetowej?

Internetowe strony (zwłaszcza firmowe i sklepowe) są narażone na rozmaite niebezpieczeństwa – np. ataki hakerskie czy awarie. Z tego względu zaleca się ich odpowiednie zabezpieczenie przy wykorzystaniu stosownych metod oraz narzędzi. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście powierzenie ochrony witryny www doświadczonym specjalistom. Jeśli np. mieszkamy w Krakowie, to profesjonalne usługi w tym zakresie świadczy m.in. agencja reklamowa: https://studiokreacja.pl/krakow/.

Wykonywanie kopii zapasowej to wymóg konieczny

Podstawowym warunkiem optymalnego zabezpieczenia strony internetowej jest przeprowadzanie systematycznych aktualizacji systemu CMS (zarządzania treścią). Chodzi przede wszystkim o wgrywanie nowych wersji wtyczek, czyli pluginów. Nie jest to na szczęście zbyt skomplikowane zadanie, więc z pewnością poradzą sobie z nim nawet średnio zdolni programiści. Zaleca się również wykonywanie co jakiś czas kopii zapasowej strony www i jej bazy danych (tzw. backup), tak aby można ją było bez trudu przywrócić w sytuacji nagłej awarii. W przeciwnym razie musimy się liczyć z ryzykiem całkowitego zniknięcia witryny z sieci, co nierzadko oznacza zakończenie działalności. 

Nie obejdzie się ponadto bez skanowania całego komputera pod kątem wirusów i złośliwego oprogramowania, a także ustalenia wystarczająco trudnego do rozszyfrowania hasła do WordPress – najlepiej odrębnego dla panelu administracyjnego i bazy danych.Jeśli nie posiadamy stosownej wiedzy ani umiejętności potrzebnych do zabezpieczenia strony, to możemy skorzystać z pomocy tej konkretnej agencji reklamowej. Dane kontaktowe do jednej z nich można znaleźć na https://studiokreacja.pl/torun/.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − siedem =