Dell czy Lenovo?

Zakup komputera przenośnego to zawsze sztuka wyboru. Wielu konsumentów każdego dnia staje przez wyborem między dwoma najbardziej znanymi producentami komputerów przenośnych. Różnią się one nieco względem dostępności w różnych segmentach cenowych, jednakże w kilku klasach konkurują między sobą bezpośrednio.

Laptopy dla profesjonalistów

W kwestii zastosowań profesjonalnych Dell komputer to wręcz legenda. Współpraca tej firmy z armią USA, a także bardzo wiele różnego rodzaju realizacji dla firm technicznych działających w terenie pozwoliły zbudować renomę laptopów Dell jako sprzętu niezawodnego, wręcz pancernego. Jednak mało kto rozważa modele za kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. W najczęściej wybieranym segmencie produktów poniżej 5 tysięcy złotych, laptopy Dell z pewnością nie zawiodą jakością wykonania, trwałością i aspektami technicznymi. Użytkownicy Lenovo narzekają natomiast na jakość wykonania obudowy i spasowanie materiałów. Ponadto marka Lenovo jest trudniejsza w serwisowaniu. Dell dzięki swojemu wojskowemu pochodzeniu budowany jest zwykle tak, by, jak najwięcej napraw wykonać możliwie szybko.

Cena jako wyznacznik

W kwestii stosunku podzespołów do ceny, laptopy Lenovo nie mają natomiast sobie równych. Jeśli zaakceptujemy drobne niedomagania w jakości wykonania i nieco gorsze materiały, to porównywalna konfiguracja może być co najmniej kilkanaście procent tańsza. Jednak w przypadku, kiedy nasz laptop będzie używany głównie w pomieszczeniach i nie będzie zagrożony nadmiernym obciążeniem fizycznym, marka Lenovo również sprawdzi się doskonale. Wybór to zawsze kwestia wyważenia wszystkich czynników.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × trzy =