Dell czy Lenovo?

Zakup komputera przenośnego to zawsze sztuka wyboru. Wielu konsumentów każdego dnia staje przez wyborem między dwoma najbardziej znanymi producentami komputerów przenośnych. Różnią się one nieco względem dostępności w różnych segmentach cenowych, jednakże w kilku klasach konkurują między sobą bezpośrednio.

Laptopy dla profesjonalistów

W kwestii zastosowań profesjonalnych Dell komputer to wręcz legenda. Współpraca tej firmy z armią USA, a także bardzo wiele różnego rodzaju realizacji dla firm technicznych działających w terenie pozwoliły zbudować renomę laptopów Dell jako sprzętu niezawodnego, wręcz pancernego. Jednak mało kto rozważa modele za kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. W najczęściej wybieranym segmencie produktów poniżej 5 tysięcy złotych, laptopy Dell z pewnością nie zawiodą jakością wykonania, trwałością i aspektami technicznymi. Użytkownicy Lenovo narzekają natomiast na jakość wykonania obudowy i spasowanie materiałów. Ponadto marka Lenovo jest trudniejsza w serwisowaniu. Dell dzięki swojemu wojskowemu pochodzeniu budowany jest zwykle tak, by, jak najwięcej napraw wykonać możliwie szybko.

Cena jako wyznacznik

W kwestii stosunku podzespołów do ceny, laptopy Lenovo nie mają natomiast sobie równych. Jeśli zaakceptujemy drobne niedomagania w jakości wykonania i nieco gorsze materiały, to porównywalna konfiguracja może być co najmniej kilkanaście procent tańsza. Jednak w przypadku, kiedy nasz laptop będzie używany głównie w pomieszczeniach i nie będzie zagrożony nadmiernym obciążeniem fizycznym, marka Lenovo również sprawdzi się doskonale. Wybór to zawsze kwestia wyważenia wszystkich czynników.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 4 =