Kiedy wymienić opony na letnie?

Opony są jedynym elementem zapewniającym samochodowi kontakt z podłożem. Są również najważniejszym elementem odpowiadającym za zachowanie przyczepności. Z powyższych powodów prawidłowy dobór opon jest niezwykle istotnym elementem i ma bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo podróżowania. Oprócz kryteriów doboru do konkretnego samochodu równie ważne jest ich dobrania do warunków atmosferycznych. W Polsce występuje klimat zmienny. Charakteryzuje się on bardzo dużym zakresem występujących temperatur oraz rodzajów i intensywności opadów. W takich warunkach najlepiej sprawdzi się podział opon na zimowe i letnie. Pozwala on nadać im parametry odpowiednie dla danej pory roku. Występują ogromne różnice w jeździe po asfalcie rozgrzanym do temperatury kilkudziesięciu stopni Celsjusza, a jeździe po lodzie i podłożu zamarzniętym. Wymieniając opony z zimowych na letnie ważne, by dokonać tego w odpowiednim momencie.

Jak go rozpoznać?

Zwyczajowo robi się to gdy średnia dobowa temperatura powietrza przekracza 7 stopni Celsjusza. Ponieważ precyzyjne rozpoznanie takiego momentu jest trudne, najlepiej poczekać aż temperatura się ustabilizuje na zbliżonych bądź nieco wyższych poziomach. Jeśli chcemy kupić najtańsze opony Szczecin jest dobrą lokalizacją na poszukiwanie odpowiednich sprzedawców.

Zakupy opon warto również realizować za pomocą internetu. Oferta dostępną w sieci jest bardzo szeroka i możemy się z nią zapoznać, nie ruszając się z fotela. Warto wybierać przede wszystkim wyspecjalizowane serwisy jak np. https://www.tireexpert.pl/sklep/.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 15 =