Wady i zalety podłóg drewnianych

Drewniane podłogi to ten element wyposażenia mieszkania, o którym wielu z nas marzy. Pasują niemal do każdego pomieszczenia i mówi się o nich, że są inwestycją na lata. Jak każdy materiał budowlany, drewno także ma jednak nie tylko zalety, ale i wady. Poznajmy zatem zarówno mocne, jak i złe strony podłóg z niego wykonanych.

Naturalne i uniwersalne

Niewątpliwą zaletą drewna, którą wielu konsumentów i architektów wymienia już na pierwszym miejscu, jest jego naturalny wygląd. Tak realistycznego efektu nie osiągniemy przy pomocy żadnego innego materiału. Wybierając podłogę drewnianą, w nasze wnętrza wprowadzimy ciepłą, domową atmosferę. Fakt, że drewno jest uniwersalne, to jego kolejna mocna strona. Tego typu podłoga pasować będzie do pomieszczeń urządzonych niemal w każdym stylu. Bez względu na to, czy nasze mieszkanie charakteryzuje wygląd rustykalny, czy nowoczesny, drewniana podłoga zawsze będzie najbezpieczniejszym wyborem.

Uszkodzenia mechaniczne

Pomimo wielu zalet, drewno posiada także kilka istotnych wad. Zainspirowani pięknymi podłogami w sklepie czy na stronie internetowej często nawet o nich nie myślimy. Przed samym zakupem, należy jednak wziąć je pod uwagę i wykonać szybki bilans zysków i strat. Tym, na co najczęściej narzekają właściciele mieszkań, wyposażonych w drewniane podłogi, są zarysowania. O drewniane powierzchnie należy nieustannie dbać. Za każdym razem, gdy przesuwamy fotel, na naszej podłodze pojawić się może rysa. Takich mechanicznych uszkodzeń można jednak uniknąć, zachowując środki bezpieczeństwa, zalecane przez producentów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − dwa =