Wanna czy prysznic ? Wady i zalety

Projektując nowy dom czy mieszkanie lub też próbując wynająć nowe lokum warto zwrócić uwagę na łazienkę. A w szczególności na to, czy w łazience znajduje się wanna, czy prysznic. Każda z tych opcji posiada swoje wady i zalety, przeciwników i zwolenników, dlatego trzeba dobrze zastanowić się jakie są twoje preferencje.

Wanna jest kojarzona z długimi kąpielami, z pianą, pachnącymi olejkami oraz relaksem po długim dniu. Zdecydowanie nie można się z tym nie zgodzić i dla każdego, kto często lubi leżeć w wannie będzie ona niezbędnym elementem wyposażenia łazienki. Dodatkowo jest atutem dla wszystkich rodziców – łatwo namówić malucha na kąpiel w panie niż do wejścia pod prysznic. Jednak wanna jest niestety bardzo nieekonomiczna – aby ją napełnić potrzeba bardzo dużo wody, co w długim horyzoncie czasu może znacznie podnieść rachunek za wodę. Ponad to wanna zajmuje sporo miejsca. W mniejszych mieszkaniach jest to problem, żeby wygospodarować tyle przestrzeni.

Prysznic jest wygodnym i szybkim sposobem na poranne czy wieczorne kąpiele. Sprawdza się u wszystkich tych, którzy są zabiegani i zapracowani, chcą jak najszybciej się umyć. Oprócz tego prysznic jest zdecydowanie bardziej ekologiczny i oszczędny – podczas prysznica zużywa się o wiele mniej wody niż w wannie. Prysznic jest także rozwiązaniem wszędzie ta, gdzie łazienka jest mała i każda oszczędność miejsca jest na wagę złota. Niestety, prysznic ma też wady – trudniej wykąpać w nim niemowlę i nie można spędzić w nim chwili relaksu leżąc w pianie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × dwa =