Wynajem samochodu – warunki i ceny

Czy planujesz w najbliższym czasie skorzystać z usług wypożyczalni samochodów? Jeśli tak, to z pewnością interesują Cię ceny wynajęcia auta oraz warunki, na których odbywa się całe przedsięwzięcie. Rzecz jasna wszystko to może delikatnie różnić się w zależności od oferty konkretnej firmy, z usług której zamierzasz skorzystać. W tym artykule spróbujemy jednak wskazać na pewne ogólne prawidłowości, o których warto wiedzieć bez względu źródło z jakiego wypożyczasz auto.

Zajmijmy się najpierw cenami wynajmu. Otóż wynajęcie przeciętnego samochodu osobowego nie powinno przekroczyć 100 zł za dzień. Z reguły jednak, jeśli decydujesz się na dłuższe, kilkudniowe wypożyczenie auta, cena za jedną dobę adekwatnie maleje. Wynajęcie samochodu terenowego lub dostawczego oscyluje z reguły w przedziale od 150 do 200 zł za dobę. Sprawdź przykładową ofertę: wypożyczalni samochodów AUTOLUX.

Co warto wiedzieć jednak o warunkach wypożyczenia auta? Kwestia ta powinna być szczegółowo wyjaśniona w umowie z właścicielem samochodu, który Ci go wypożycza. Niemniej jednak warunki najmu są z reguły podobne. Wypożyczone auto należy używać zgodnie z jego przeznaczeniem oraz dbać o niego na własny koszt przez cały okres użytkowania. Ponadto w momencie sporządzenia umowy wpłacasz kaucję firmie wynajmującej. Z reguły zdarzenia losowe takie jak wypadki pokrywa ubezpieczenie, niemniej jednak każdy przypadek jest inny, w związku z czym koniecznie należy uprzednio zapoznać się z podpisywaną umową. Pamiętaj także, że wynajęty samochód należy oddać na czas – w przeciwnym razie wypożyczalnia naliczy Ci koszty za kolejną dobę.

Rynek jest przebogaty w różne korzystne oferty wynajmu. Z pewnością uda Ci się znaleźć auto odpowiednie dla siebie. W tym wszystkim pamiętaj także, aby ponad wszystko zadbać o zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa.

Życzymy szerokiej drogi!

Artykuł napisany przez Aleksa i Tomka, zajmujących się wynajmowaniem samochodów w Warszawie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × jeden =