Co zrobić z zepsutym wózkiem widłowym?

Wózki widłowe są urządzeniami, które mają zastosowanie w wielu miejscach. Służą przede wszystkim do transportu towaru umieszczonego na paletach. Ze względu na to, że są one mocno eksploatowane narażone są na różnego rodzaju awarie, które uniemożliwiają im dalszą pracę. Warto więc regularnie przeprowadzać przeglądy wózków widłowych, a w razie wystąpienia awarii skorzystać z pomocy oferowanej przez punkty serwisowe.

Jakie są najczęstsze awarie wózków widłowych?

Najczęściej występujące problemy z działaniem wózków związane są z ich nieprawidłowym użytkowaniem oraz awarią podzespołów. Bardzo często zepsuciu ulegają widły, które pod dużym ciężarem wyginają się lub odkształcają, a także ich powierzchnia ulega wytarciu. Taka sytuacja sprawia, że nie nadają się one do dalszego użytkowania i konieczna jest ich wymiana. Ważne jest dbanie o dobry stan wideł, ponieważ w ogromnej mierze to one odpowiadają za efektywną, a przede wszystkim bezpieczną pracę wózka.

Inną przyczyną jest uszkodzenie zaworów oraz złączy. Może to objawiać się kłopotami z podnoszeniem oraz opuszczaniem wideł, a nawet całkowitą ich blokadę. W przypadku, gdy wózek ulegnie awarii najważniejsze jest nie podejmowanie samodzielnych prób jego naprawy. Może to spowodować jeszcze większe uszkodzenia, które mogą być trudne do usunięcia. Najlepiej oddać sprzęt do sprawdzonego punktu serwisowego specjalizującego się w naprawie wózków widłowych. Jeden z takich warsztatów można znaleźć pod adresem internetowym: http://serwis-mjk.pl/serwis/.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 19 =