Dlaczego wilgoć jest niebezpieczna dla budynku?

Wilgoć, jedna z najbardziej destrukcyjnych sił w budynku, jest głównym czynnikiem powodującym awarie budynków. Wilgoć może powodować pogorszenie struktury budynku poprzez osłabienie zaprawy między cegłami i kamieniami, powodując rdzewienie metalowych połączeń lub umożliwiając gnicie drewna. Obecność wilgoci powoduje wiele problemów dla budynków, w tym rozwój pleśni, gnicie drewna i korozję metali. Poniżej opisano główne skutki działania wilgoci na budynki.

Liście i mech rosną na dachach 

Kiedy w atmosferze jest zbyt dużo wody, staje się ona cięższa i osiada na każdej powierzchni wystawionej na otwarte niebo. Może to powodować, że na dachu rośnie mech i inne rośliny, co obniża jego żywotność o kilka lat.

Na ścianach pojawiają się plamy 

Przecieki lub wilgoć w ścianach spowodują pojawienie się w nich plam. Te plamy mogą nie być widoczne na początku, ale w końcu zaczną się rozprzestrzeniać z czasem, ponieważ wilgoć nadal rozprzestrzenia się wewnątrz przez pęknięcia i otwory wykonane przez owady lub gryzonie.

Zaczyna rozwijać się pleśń 

Pleśń rośnie, gdy jest nadmiar wilgoci obecny przez dłuższy czas w miejscu, które nie ma odpowiedniej wentylacji lub systemów odwadniających w miejscu. Zarodniki pleśni zaczynają mnożyć się bardzo łatwo w takich warunkach i mają tendencję do szybkiego rozprzestrzeniania się na dużych obszarach w krótkim czasie, jeśli pozostawione bez kontroli. Gdy tak się stanie, staje się bardzo trudne do wyeliminowania ich z domu lub pomieszczeń biurowych bez profesjonalnej pomocy eksperta usuwania pleśni.

Jeśli chcesz rozwiązać ten problem, to osuszanie budynków Katowice, jest miastem, w którym wielu specjalistów może Ci z tym pomóc.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × trzy =