Brodzik – jaki będzie najlepszy?

Każdy, kto planuje budowę lub remont łazienki mierzy się różnego rodzaju dylematami. Dotyczą one doboru płytek, umywalek, lustra, muszli klozetowej, wanny czy właśnie brodzika prysznicowego. Warto wiedzieć, że jest to przedmiot, który będzie służył nam przez długie lata, dlatego decydując się na jego kupno należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Jaki brodzik wybrać? Który materiał będzie najlepszy?

Brodzik akrylowy 

Jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych brodzików prysznicowych są brodziki akrylowe. Charakteryzuje się gładką powierzchnią i wykończeniem, czemu zawdzięcza swoją estetyczną prezentację i schludny wygląd. Ponadto jest lekki oraz bardzo przyjemny w dotyku. Ze względu na standardowe wymiary i kształty, akrylowe brodziki nadadzą się zarówno do wykończenia łazienek stylizowanych na rozmaite style: nowoczesne, skandynawskie lub tradycyjne. 

Brodzik ceramiczny 

Brodziki ceramiczne charakteryzują się wysoką estetyką wizualną oraz wysublimowanym wyglądem. Ich niewątpliwym walorem jest wysoka odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Są ciężkie, jednak właśnie temu zawdzięczają swoją wysoką wytrzymałość oraz stabilność.

Brodzik z konglomeratu 

Brodziki z konglomeratu wykonane są z rozdrobnionych skał dolomitowych połączonych z domieszką żywic poliestrowych. Charakteryzują się gładką powierzchnią, odporną na zarysowania oraz odpryski. Są ciepłe w dotyku oraz łatwe do utrzymania w czystości. Dobrze komponują się z wzorami łazienek nowoczesnych oraz klasycznych.

Decydując się na zakup brodzika warto wziąć pod uwagę przede wszystkim materiał z jakiego został on wykonany. Ponadto należy dopasować jego wielkość do rozmiaru łazienki, a także stylu w jakim została wykonana. Kluczową kwestią jest również nasz gust, dlatego rodzaj i wygląd brodzika powinien być zgodny z naszymi preferencjami. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × cztery =