Jak wybrać odpowiednią miskę wc?

Przy wyborze wyposażenia do łazienki, jednym z ważnych elementów jest oczywiście miska WC. Choć jest to dość podstawowy sprzęt, to dostępny jest w różnych odmianach. Podstawową kwestią jest wybór między wariantami stojącymi i wiszącymi. W dalszej kolejności można rozpatrywać także inne kwestie użytkowe. Jak wybrać odpowiedni model? 

Sposób montażu

Kluczowa decyzja dotyczy sposobu montażu, który jest też często wymuszony odpływem, który został wykorzystany w łazience. Z tego względu najlepsi producenci, tacy jak firma Roca, dalej przygotowują różne produkty. Wciąż najpopularniejsze są warianty stojące, montowane do podłogi. Są one właściwie jedynym optymalnym rozwiązaniem, jeżeli podejście kanalizacyjne jest pionowe i znajduje się w podłożu lub stropie. Bardziej stylowe i wygodniejsze są opcje podwieszane, które montuje się na specjalnym stelażu, umiejscowionym pod tynkiem na ścianie. Dodatkowo mniej problematyczne będzie wtedy mycie podłogi w tym pomieszczeniu. Takie warianty sprawdzają się przy odpływie poziomym. 

Jakie inne aspekty będą istotne? 

Ważny jest oczywiście dobór rozmiaru miski. Warto się przy tym kierować wymiarami całej łazienki, tak by nie utrudniać dostępu do innych sprzętów, takich jak umywalka czy prysznic. W kontekście kształtu, najczęściej można spotkać modele kwadratowe lub zaokrąglone. Aktualnie również przy tym elemencie wyposażenia stosowane są rozwiązania, które mają stanowić udogodnienia dla użytkowników. Wykorzystywane są systemy, które pozwalają oszczędzać wodę, a miski WC Roca występują choćby w opcjach bezkołnierzowych, co ułatwia utrzymywanie ich w czystości.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście + cztery =